Олександр Мисник вивчав перспективи розвитку Коропщини
Голова Чернігівської облдержадміністрації Олександр Мисник відвідав Коропщину. На початку свого візиту поспілкувався з активом району та об’єднаної територіальної громади щодо перспектив соціально-економічного розвитку території, ознайомився із планами на найближчий період.

Зокрема, цьогоріч у районі продовжують будівництво тваринницького комплексу на 1,6 тисячі голів у селі Райгородок (ТОВ «Черешеньки»). Також планують розпочати будівництво біогазової установки потужністю 1 МВт у селищі Понорниця (ФГ «Білі Роси»).
— Важливо не втратити жодної можливості покращити добробут місцевих жителів. Одну з них — децентралізацію повноважень — використали у 2016 році 17 рад району, утворивши Коропську селищну ОТГ. Розумію, що зміни завжди насторожують. Втім, вони вкрай потрібні. Для прикладу: доходи ОТГ за перший квартал цього року становили понад 11 мільйонів гривень (а це майже на 250 тисяч більше порівняно з відповідним періодом 2018 року).
Завдяки минулорічній субвенції з держбюджету на формування інфраструктури (близько 7,7 мільйона гривень) громада капітально відремонтувала частину доріг у Коропі, селах Нехаївка та Лукнів, а також придбала спецтехніку та обладнання для комунального підприємства «Благоустрій», — підкреслив голова ОДА.
Також Олександр Мисник акцентував увагу на реформі сільської медицини, ініційованої Президентом України Петром Порошенком. Нині в області будують 17 сучасних сільських медамбулаторій, одну з яких — у Нехаївці.
Принагідно голова ОДА відвідав місцеву центральну районну лікарню. Чи не найбільшою проблемою закладу є штатна неукомплектованість. Тут Олександр Мисник порадив скористатися досвідом інших громад, які заохочують медпрацівників, забезпечуючи їх житлом.
Завітав голова ОДА і в сучасний Центр надання адміністративних послуг, що користується все більшою популярністю серед населення (у І кварталі надано більше 1,7 тисячі послуг).
У ході робочої поїздки до району Олександр Мисник ознайомився з навчально-матеріальною базою Понорницької школи, де навчається майже 180 школярів (заклад розрахований на півтисячі учнів).
Школа підключена до мережі Інтернет та частково забезпечена комп’ютерною технікою й мультимедійним обладнанням. Педколектив закладу сподівається, що цьогоріч у них побільшає комп’ютерів. Адже на інтернетизацію та комп’ютеризацію Уряд у 2019 році додатково спрямує в регіони мільярд гривень. Крім того, на закупівлю дидактичних матеріалів, музичних інструментів, сучасних меблів, комп’ютерного обладнання, відповідного мультимедійного контенту для початкових класів Чернігівщини у 2019 році виділено більше 25,6 мільйона гривень, зокрема на комп’ютерне обладнання — майже 9 мільйонів.
— Я бував у багатьох закладах, однак скажу, що не в кожній районній і міській школах діти і вчителі можуть похвалитися такими умовами, які створені у вас. А тому ви маєте повне право бути опорним закладом (ред.: для сіл Верба, Криски, Покошичі, Деснянське, Радичів та Іваньків), — наголосив Олександр Мисник.
До речі, у 2009 році за кошти районного бюджету замінили покрівлю школи та вікна. З вересня 2012-го по березень 2013 року будівлю капітально відремонтували.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).