Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 11:40:43

Урочиста церемонія передачі храму Іоана Богослова Чернігівській єпархії Православної Церкви України

19.04.2019   09:01Агенцiя

18 квітня відбулася видатна подія не лише для міста Ніжина, але і для всієї України.

В урочистій атмосфері, за участі голови Чернігівської обласної ради Ігора Вдовенка, заступника голови Чернігівської обласної державної адміністрації Наталії Романової, ніжинського міського голови Анатолія Лінника, народного депутата України Олександра Кодоли, голови Ніжинського відділення Чернігівського земляцтва Олександра Харченка, архієпископа Чернігівської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) Євстратія (Зорі), ніжинців та ЗМІ відбулася передача церкви Іоана Богослова Чернігівській єпархії Української Православної Церкви.

Ігор Вдовенко окремо зупинився на тому, що сьогоднішня подія стала можливою саме завдяки ініціативі ніжинської громади та місцевої влади, а вже потім процес звільнення церковного приміщення від архіву перейшов на вищі щаблі влади. Він також зазначив, що саме такі дії влади засвідчують незворотність політичного та культурного розвитку України, настрої суспільства та інтереси і приоритети розвитку громади.

На знаковості та непересічності події наголосила заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Романова. За її словами, за весь період свого існування українська православна церква не піддавалася такому насильству та пригнобленню, як це було за період Радянського Союзу та диктатури Москви. На щастя, спільними зусиллями активної ніжинської громади, депутатського корпусу, керівництва Чернігівської обласної державної адміністрації та народних депутатів вдалося реалізувати проект повернення церкви до релігійної громади міста. Нарешті, вперше за останні 93 роки тут відбудеться богослужіння. Вона звернула увагу, що церква Іоана Богослова - перша в Україні, яка передається релігійній громаді Православної Церкви України ,яка завдяки отриманому Томосу наразі є абсолютно автономною релігійною структурою, рівною серед рівних православних церков світу.

До вітальних слів з нагоди передачі церкви релігійній громаді до присутніх звернулися Олександр Кодола, Олександр Харченко, поет, лауреат Шевченківської премії Леонід Горлач.

На спільній заслузі і спільній подальшій відповідальності за повернення церкви до релігійної громади наголошував Анатолій Лінник. Він звернув увагу на знаменність цього дня, який за збігом обставин є Міжнародним днем пам’яток історії та культури. Звертаючись до ніжинців міський голова зазначив, що коли у ХХ ст. скидали із дзвіниці церкви Іоана Богослова дзвони, мало хто міг уявити, що колись цей храм наповниться молитвою. А зараз це стало реальністю.

Про складний шлях повернення релігійній громаді церкви Іоана Богослова та про тривалий процес відновлення духовного життя в Україні та на Чернігівщині зокрема, розповів присутнім архієпископа Чернігівської єпархії Української Православної Церкви(Православної Церкви України) Євстратій (Зоря). Він звернув увагу, що: «Біля цього храму згуртувалася громада, значну частину з яких складають етнічні ассирійці, які живуть у Ніжині. Це для нашого краю Чернігівського і для Ніжина зокрема теж унікальне явище.» Передачу церкви він назвав глибоко символічним явищем, адже єдиній Помісній українській церкві на Чернігівщині релігійна споруда передається вперше після вручення Томосу. Після виступу він запросив усіх пристуніх на вдячний молебінь, який він відслужив разом із благочинним Ніжинського округу Української Православної Церкви (ПЦУ), настоятелем Собору Всіх Святих Сергієм Чечиним та священниками Чернігівської єпархії.

До речі, на Чернігівщині близько 20 громад заявили про своє бажання перейти до Православної Церкви України, по всій країні — більше 600 громад. Тепер реалізовується прагнення українців мати свою помісну церкву, що стало можливим завдяки ініціативі й рішучій позиції Президента України Петра Порошенка щодо отримання Томосу про автокефалію Православної Церкви України.
 

Довідково:

Збудовано церкву святого апостола Іоанна Богослова в 1752 році. Архітектура храму відноситься до перехідного етапу від пізнього бароко до класицизму. Відмінною рисою є його двоповерховість, завдяки чому будівля має два престоли - Івана Богослова, на нижньому поверсі, та - Воскресіння Христового, на верхньому, тобто храм може обслуговувати одночасно дві парафії.
У 18-19 століттях при церкві діяли парафіяльна школа та лікарня. Фінансування й організацію будівництва храму забезпечив повітовий предводитель ніжинського дворянства, грек за національністю Іван Тернавіот. З 1926-го року в будівлі було розташовано сховище архіву, до передачі храму Чернігівській єпархії УПЦ (ПЦУ) тут знаходився відділ зберігання документів Державного архіву Чернігівської області (за інформацією інтернетресурсів).

Останні новини Чернігівщини

Пам’яті Андрія Юрченка: у Чернігові відбулися змагання з дзюдо на честь загиблого Героя 09:41

Цим видом спорту Захисник України займався з дитинства і аж до вступу в Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Де, навички та вміння, отримані під час тренувань з бойового мистецтва допомогли самореалізуватися та показати чудові результати в навчанні.

На варті безпеки дітей: у Чернігові офіцер «СОБ» виявив біля школи підозрілий предмет 09:32

Вчора під час обстеження території поблизу чернігівської школи офіцер «Служби освітньої безпеки» виявив у землі підозрілий предмет, що візуально схожий на міну. Пильний поліцейський негайно відреагував на знахідку та убезпечив дітей від наближення до ймовірно вибухонебезпечного предмета.

 До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних

До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних 09:27

За публічного обвинувачення прокурорів Прилуцької окружної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду визнано винними двох військовослужбовців зс рф у порушенні законів та звичаїв війни, вчинених групою осіб за попередньою змовою, поєднаних з умисними вбивствами (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України). Вироком Ічнянського районного суду їх засуджено до довічного позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:25

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

29 березня: цей день в Україні і світі

29 березня: цей день в Україні і світі 09:22

ДЕНЬ 765 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 765 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини