Які роботи проводяться на Красній площі Чернігова
Цього року, як і планувалося, проводиться реконструкція центральної площі Чернігова. Вона здійснюється комплексно, тобто перед реконструкцією мощення проводять заміну всіх старих підземних трубопроводів під вулицями навколо площі.
Ремонтні роботи розпочалися саме із заміни старих комунікацій і стартували у першій половині квітня, триватимуть орієнтовно до вересня 2019 року. На цей час проїзд автотранспорту по площі перекривається, а у маршрути громадського транспорту вносяться зміни.
Зараз на площі вже виконуються:
реконструкція водопроводу: на ділянці вулиць Гетьмана Полуботка, Магістрацька, Кирпоноса, Шевченка від житлового будинку №4 по вулиці Гетьмана Полуботка до житлового будинку №9 по вулиці Шевченка та ділянці по проспекту Миру від будинку №18 до будинку №16;
реконструкція самопливного каналізаційного колектору: по вулиці Кирпоноса від вулиці Магістратської до вулиці Князя Чорного, а по вулиці Шевченка від будівлі № 5 до житлового будинку № 9 та на ділянці проспекту Миру від будівлі № 1 по вул. Магістратська до будівлі № 7 по вул. Шевченка.
Тендери на ці роботи завершені в березні. Вартість реконструкцій 10,5 млн грн і 11,6 млн грн відповідно. Торги, на яких визначиться виконавець робіт з реконструкції безпосередньо мощення центральної частини Красної площі, відбудуться в системі публічних закупівель «ProZorro» 19 квітня.
Учора, 16 квітня, за ініціативою Управління ЖКГ міської ради на прохання істориків та краєзнавців провели огляд та випробування клінкерної цегли, яку вже розібрали під час робіт із реконструкції водопроводу на невеликій ділянці площі біля Аперяційного суду Чернігівської області.
Основним питанням було визначити кількість клінкеру, який може бути повернутий назад.
За словами начальника Управління ЖКГ міської ради Ярослава Куца, на площі клінкерною цеглою вимощено 12,5 тисяч квадратних метрів. Але багато цеглин пошкоджені або такі, що вже не відповідають потребам за своїми якісними характеристиками. Тож наразі потрібно спрогнозувати: чи вистачить цілого клінкеру, який буде демонтований із самої площі та ділянок, де наразі проходить ремонт водогонів та каналізації, на те, щоби вимостити ним центральну частину площі.
- На сьогодні це єдина площа в Україні, вимощена клінкерною цеглою. Проживши 85 років, ви бачите, що більшість із неї залишилася цілою. Але це не означає що вся. За моїми враженнями, десь третина цегли пропала. Окрім того, трапляються й додаткові пошкодження бруківки вже при розбиранні. Тому ми домовилися з міською радою та будівельниками, що вони це питання вирішать і я сподіваюся, що цегла буде ціла, -прокоментував історик Сергій Лепявко.
Відповідно до проекту реконструкції, історичною клінкерною цеглою, яку акуратно знімуть і переберуть, вимостять всю центральну частину площі. До речі, вона стане трохи більшою, бо ширину автомобільного кола зменшать з трьох смуг до двох. Під усією площею, перш ніж укладати бруківку знову, зроблять бетонну основу. Автомобільне коло викладуть міцнішою гранітною бруківкою. А між дорогою для авто і бордюром червоним клінкером вимостять вело доріжку, якої раніше на площі не було.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.