Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 квітня, 00:13:06

Чоловіки Чернігівщини – це демографічна меншість

03.11.2011   11:57

У загальній чисельності населення області переважають жінки, тобто чоловіки – це демографічна меншість.

За оцінкою, на початок 2011 р. в області проживало 492,8 тис. чоловіків, що складає 45% жителів. Відповідно, жінок – 55%, або 596,9 тис. осіб. У розрахунку на кожну тисячу жіночого населення припадає 826 чоловіків.

І це при тому, що чоловічої статі завжди народжується більше. У 2010 році в області народилося 4907 дівчаток та 5184 хлопчики, тобто 106 хлопчиків у розрахунку на 100 дівчаток.

Чоловіки Чернігівщини найстарші на Україні (37,5 років). За розрахунками, середній вік чоловіків області – 39 років, жінок – 46. Міські чоловіки мають вік 37,5 років і є молодшими за сільських жителів (42,3). Серед чоловіків 66% перебувають у працездатному віці, кожен п’ятий – у пенсійному віці.

На підприємствах, в організаціях та установах області (з кількістю найманих працівників не менше 10 осіб) у 2010 році працювало 106,3 тис. чоловіків, що становить 44,8% від загальної чисельності працюючих, жінок – 131,0 тис. (55,2%).

Традиційно чоловічими сферами прикладання праці залишаються рибальство, рибництво, лісове господарство, добування паливно-енергетичних корисних копалин, діяльність транспорту, будівництво, оброблення деревини та виробництво виробів із деревини, виробництво іншої неметалевої мінеральної продукції, металургійне виробництво та виробництво готових металевих виробів.

Також чоловіки зайняті переважно на посадах керівників, а праця жінок більше застосовується на посадах службовців та технічного персоналу.

У 2010р. зберігалася певна диспропорція в оплаті праці чоловіків і жінок. Так рівень оплати праці чоловіків був на 15,4% вищим, ніж жінок.

Більш освіченими прагнуть бути жінки: у технікумах, училищах, коледжах частка чоловіків становила на початок навчального року 48,7%, в університетах та інститутах – 37,2%.
Разом з тим, серед фахівців вищої кваліфікації, що працюють в економіці області, переважають саме чоловіки. Серед кандидатів наук у 2010 році їх нараховувалося 52,0%, серед докторів – 80,8%.

Останні новини Чернігівщини

Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34

Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27

У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05

Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:24

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23

Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини