Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 серпня, 13:39:43

Чоловіки Чернігівщини – це демографічна меншість

03.11.2011   11:57

У загальній чисельності населення області переважають жінки, тобто чоловіки – це демографічна меншість.

За оцінкою, на початок 2011 р. в області проживало 492,8 тис. чоловіків, що складає 45% жителів. Відповідно, жінок – 55%, або 596,9 тис. осіб. У розрахунку на кожну тисячу жіночого населення припадає 826 чоловіків.

І це при тому, що чоловічої статі завжди народжується більше. У 2010 році в області народилося 4907 дівчаток та 5184 хлопчики, тобто 106 хлопчиків у розрахунку на 100 дівчаток.

Чоловіки Чернігівщини найстарші на Україні (37,5 років). За розрахунками, середній вік чоловіків області – 39 років, жінок – 46. Міські чоловіки мають вік 37,5 років і є молодшими за сільських жителів (42,3). Серед чоловіків 66% перебувають у працездатному віці, кожен п’ятий – у пенсійному віці.

На підприємствах, в організаціях та установах області (з кількістю найманих працівників не менше 10 осіб) у 2010 році працювало 106,3 тис. чоловіків, що становить 44,8% від загальної чисельності працюючих, жінок – 131,0 тис. (55,2%).

Традиційно чоловічими сферами прикладання праці залишаються рибальство, рибництво, лісове господарство, добування паливно-енергетичних корисних копалин, діяльність транспорту, будівництво, оброблення деревини та виробництво виробів із деревини, виробництво іншої неметалевої мінеральної продукції, металургійне виробництво та виробництво готових металевих виробів.

Також чоловіки зайняті переважно на посадах керівників, а праця жінок більше застосовується на посадах службовців та технічного персоналу.

У 2010р. зберігалася певна диспропорція в оплаті праці чоловіків і жінок. Так рівень оплати праці чоловіків був на 15,4% вищим, ніж жінок.

Більш освіченими прагнуть бути жінки: у технікумах, училищах, коледжах частка чоловіків становила на початок навчального року 48,7%, в університетах та інститутах – 37,2%.
Разом з тим, серед фахівців вищої кваліфікації, що працюють в економіці області, переважають саме чоловіки. Серед кандидатів наук у 2010 році їх нараховувалося 52,0%, серед докторів – 80,8%.

Останні новини Чернігівщини

Юрист з Чернігівщини боронить кордони на Сході країни

Юрист з Чернігівщини боронить кордони на Сході країни 08:59

Сергій родом із Чернігівщини, але все своє свідоме життя прожив у столиці. За освітою - юрист.

На Чернігівщині роздають безкоштовний хліб

На Чернігівщині роздають безкоштовний хліб 08:53

На Чернігівщині випікають та безоплатно роздають хліб для гуманітарних потреб жителів. Для цього за координації і підтримки Чернігівської ОВА область отримала 90 тонн борошна

«Золото» та «бронза»: збірна армрестлінгу із Прилук вдало виступила на Чемпіонаті України

«Золото» та «бронза»: збірна армрестлінгу із Прилук вдало виступила на Чемпіонаті України 08:47

Прилуцькі спортсмени збірної команди ГО «Чернігівська федерація армспорту» вдало виступили на Чемпіонаті України із армрестлінгу – вибороли «золото» та «бронзу».

16 кілограмів незаконно виловленої риби обійдуться порушникам з Менщини майже у 150 тис. грн

16 кілограмів незаконно виловленої риби обійдуться порушникам з Менщини майже у 150 тис. грн 08:41

16 серпня 2022 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду з працівниками ГУНП у Чернігівській області на водоймах Корюківського району викрито грубе порушення Правил рибальства.

У Старобілоуській школі облаштовують укриття, щоб вчасно почати навчальний рік

У Старобілоуській школі облаштовують укриття, щоб вчасно почати навчальний рік 08:27

Школа у Старому Білоусі, як і чимало інших навчальних закладів Чернігівщини, суттєво постраждала під час російських обстрілів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини