ОТГ на Чернігівщині виграла японський грант
Михайло-Коцюбинська селищна рада Чернігівського району Чернігівської області, яка є центром об'єднаної територіальної громади, через неурядову організацію виграла грант уряду Японії на повну заміну каналізаційної системи опорної школи-гімназії.
Про це повідомила Оксана Стельмах, радник з питань комунікацій Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми "U-LEAD з Європою" та Мінрегіону України.
"Михайло-Коцюбинська громада взяла участь у Програмі безпеки людини КУСАНОНЕ, яку в Україні реалізовує уряд Японії, і через громадську організацію виграла грант на втілення проекту покращення санітарних умов у приміщенні гімназії. А саме проведення капітального ремонту туалетів, систем водопостачання та водовідведення. Реалізовувати проект буде "Дитячий фонд Чернігівщини", він же й найматиме підрядника", - розповіла радниця.
За словами директора Михайло-Коцюбинської гімназії Миколи Шпака, перший корпус освітнього закладу був зведений у 1976 році і побутових зручностей не мав зовсім. У 1995-му школу розширили шляхом прибудови другого корпусу, але систему водовідведення в ньому змонтували недосконало.
"Школа будувалася швидкими темпами, все робилося поспіхом, тож, коли будівлю здали в експлуатацію, половина каналізаційної траси не функціонувала зовсім. Друга половина працювала, але чи то труби були не такі, чи проклали їх не з тим ухилом, але користуватися нею було дуже проблематично. Фахівці протестували можливості всієї системи водовідведення і залишили для користування тільки 2 туалети на першому поверсі - хоча б для учнів початкових класів. Старші діти усі ці роки ходять у вбиральню, розташовану надворі", - окреслив проблему директор.
Від реалізації грантового проекту, який обіцяли виконати за 3 місяці, директор очікує створення сучасних європейського рівня побутових умов у гімназії, яка є опорним освітнім закладом ОТГ й де навчається 351 учень.
Менеджер зазначеного проекту, спеціаліст з економічного розвитку та інвестицій Михайло-Коцюбинської селищної ради Зоя Чугай розповіла, що підготовка до отримання гранту тривала цілий рік. За цей час громада надала безліч документів і пройшла всі етапи відбору. Угода щодо виділення коштів укладалась нещодавно в Посольстві Японії в Україні. З боку надавача допомоги документ підписував Надзвичайний і Повноважний посол Такаші Кураі, з боку отримувача - голова ГО "Дитячий фонд Чернігівщини" Валентина Хуторненко.
Читайте також: Е-рішення: три громади Дніпропетровщини отримають нові ІТ-інструменти
"Сума гранту - 46 тис. 203 долари США. За ці кошти буде повністю замінена каналізація в школі, будуватимуться теплі туалети в усіх корпусах і на всіх поверхах, а також душові кабінки у роздягальнях спортзалів. Угода передбачає співфінансування з ОТГ, але наш внесок буде визначений по закінченні робіт. Тобто, громада доплатить за те, на що не вистачить японської допомоги", - поінформувала Чугай.
Вона додала, що одночасно в японському посольстві надавалися гранти ще десятку організацій та фондів. Однак проект по Михайло-Коцюбинському, як відмітили в диппредставництві, - найпотужніший і найскладніший, оскільки передбачає будівництво.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.