Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 03:06:21

Смачно, калорійно, поживно: цьогоріч усі військові частини Чернігівського гарнізону мають перейти на нову систему харчування

06.04.2019   09:12Агенцiя

Про це заявив командувач військ оперативного командування «Північ» генерал-лейтенант Володимир Кравченко на розширеній нараді з командирами підпорядкованих військових частин.


Ряд військових частин оперативного командування «Північ», серед яких і 1 окрема танкова Сіверська бригада вже перейшли на нову систему харчування за каталогом. Цього року реформування системи харчування у решті чернігівських військових частинах та установах, а також в підпорядкованих бригадах на території інших областей, має завершитися. 

Для найкращого результату командувач військ ОК «Північ» наказав проаналізувати діяльність вже оновлених їдалень, перейняти досвід, щоб в подальшому і в інших військових частинах також на високому рівні організувати систему приготування та подачі їжі. Адже, на переконання генерала Кравченка, кожен військовослужбовець незалежно від посади та звання повинен харчуватися повноцінно та смачно.

«Якісне харчування, калорійне, поживне і не менш важливо – смачне – це запорука нормального самопочуття солдата, його фізичного стану, у решті-решт – настрою. Військові, особливо під час виконання завдань у районі проведення бойових дій, повинні отримувати повноцінне харчування. Сьогодні ми маємо результат у цьому. І решта наших військових частин уже до кінця цього року має перейти на оновлену систему», - наголосив командувач. Для прикладу він нагадав про нещодавно відкриту їдальню 72 окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців у Білій Церкві, де разом із бійцями, які щойно повернулися з війни, за одним столом обідав і Президент України- Верховний Головнокомандувач Петро Порошенко.

До речі, реформа системи харчування стосується не лише Чернігівщини. Цього року всі українські військові частини мають перейти на новий каталог продуктів. Він передбачає понад 350 найменувань. А це дає змогу кухарям буквально фантазувати зі стравами. Якщо раніше солдат харчувався переважно кашами, консервованим тушкованим м’ясом, кількою та консервованими овочами, то сьогодні на столі у військовослужбовця, крім свіжої курочки та яловичини, свіжі овочі, фрукти, йогурти, соуси, десерти та ін. 

Реформа у системі харчування Збройних Сил України розпочалася ще в 2015 році пілотними проектами. Сьогодні вже понад 70 військових частин перейшли на нову систему харчування. У 2019-у відбудеться справді масштабний перехід на Каталог столування і в решті частин та установ – це приблизно 200, повідомляють у Міністерстві оборони України.

До слова, європейська система харчування – не єдина реформа в українському війську, яка дійсно працює. Варто згадати і покращене матеріальне забезпечення, і будівництво нових казарм поліпшеного типу, які, до речі, активно зводяться і на Чернігівщині, і підвищене грошове забезпечення.

А ось, наприклад, «найсвіжіший» факт - з 1 квітнявійськовослужбовці, які виконують завдання в районі ООС, вже отримують підвищену доплату: хто воює на «передку» отримуватиме 12 тис. грн. замість 10, на другій лінії зіткнення -5,5 тисяч проти колишніх 4 зполовиною.


Прес-центр ОК «Північ»

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини