Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 13 серпня, 06:30:33

"Настав час подолати туберкульоз!"

26.03.2019   11:50Агенцiя

Флешмоб, присвячений Всесвітньому дню бороти з туберкульозом, 24 березня у Чернігові провели Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, співробітники обласного протитуберкульозного диспансеру разом із представниками медичної спільноти області та громадською організацією «Чернігівська МЕРЕЖА».

Флешмоб мав за мету привернути увагу широких кіл громадськості до проблеми поширення сухот в регіоні, роз’яснення чинників, що впливають на зараження людини туберкульозом, а також методи його ранньої діагностики та профілактики. Тому на місці проведення флешмобу (ТЦ «Голівуд») розташувалися пересувні цифровий флюорограф та лабораторія, в якій можна було пройти швидкі тести на ВІЛ-інфекцію.

За словами організаторів заходу, ВІЛ-інфекція і туберкульоз – небезпечні інфекційні захворювання, що останнім часом мають схильність до поєднання, відтак їх слід розглядати комплексно. Це і підтвердили результати анкетування серед громадян, які відповідали на тестові запитання. Як з’ясувалося, більшість із них обізнані із симптоматикою цих захворювань і намагаються слідкувати за своїм здоров’ям. А для тих, хто обрав саме цей день для позбавлення шкідливих звичок, наприклад, тютюнокуріння, учасники заходу пропонували обміняти цигарки на цукерки та контрацептиви.

Відвідувачі флешмобу активно долучилися до проходження діагностичних досліджень. І як сказала одна із жительок Чернігова: «Дуже добре, що така діагностика сама прийшла до людей, адже про те, щоб самостійно звернутися до поліклініки задля проходження флюорографії, іноді навіть і не згадуєш. А тут все на місті, причому результат отримуєш одразу».

Учасників флешмобу можна було одразу побачити серед інших відвідувачів ТЦ «Голівуд», адже всі вони, зокрема, начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру, голова профільної комісії обласної ради Микола Дейкун одягнули білі футболки з логотипами, що закликають не нехтувати профілактичними заходами з попередження туберкульозу. Активну участь у заході взяли і діти, що оздоровлюються у спеціалізованому санаторії «Зелений Гай», які підготували цікаві танцювальні номери, злагоджено і завзято виконували синхронні рухи під оплески численних глядачів.

По завершенні флешмобу десятки білих повітряних кульок, як символи чистоти намірів у подоланні туберкульозу, здійнялися у небо. Отже, флешмоб «Настав час подолати туберкульоз!» досяг своєї головної мети, долучивши до проведення небайдужих громадян.

Останні новини Чернігівщини

Начальник управління охорони здоров'я Чернігова захворів на коронавірус

Начальник управління охорони здоров'я Чернігова захворів на коронавірус 16:25

У начальника управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Владислава Кухаря виявили COVID-19. Цю інформацію він підтвердив особисто.

У Чернігівській області зафіксовано +42 нових випадків захворювання COVID-19

У Чернігівській області зафіксовано +42 нових випадків захворювання COVID-19 15:48

За інформацією Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину 12 серпня в області виявлено 42 нових випадків COVID-19.

Проєкт EMERGENCY на Чернігівщині: від модернізованих приймальних відділень до нової якості медичних послуг

Проєкт EMERGENCY на Чернігівщині: від модернізованих приймальних відділень до нової якості медичних послуг 12:02

11 серпня за участі першого заступника голови Чернігівської ОДА Віталія Загайного, заступниці голови Чернігівської ОДА Наталії Романової та представників дев’яти опорних лікарень області відбулась селекторна нарада з питань реалізації проєкту EMERGENCY. У обговоренні також взяли участь представники підрядних організацій.

Чергова спроба підкупити прикордонника закінчилася кримінальною справою

Чергова спроба підкупити прикордонника закінчилася кримінальною справою 11:51

Чергова спроба втягнути персонал Чернігівського прикордонного загону Державної прикордонної служби України до корупційних дій закінчилася порушенням кримінальної справи.

Зупинкові павільйони – не сміттєві полігони

Зупинкові павільйони – не сміттєві полігони 11:30

Служба автомобільних доріг у Чернігівській області неодноразово підіймала питання стосовно недотримання жителями та гостями області закону про поводження з відходами на території дорожнього господарства.