В області планують оздоровчу кампанію – 2019
Основні завдання з проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку цього року, враховуючи минулорічний досвід та нові виклики, обговорювали на розширеному засіданні профільної обласної міжвідомчої комісії. Захід провела заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.
Як зазначила директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніна Лемеш, за прогнозованими показниками на зазначені потреби планується використати понад 80 мільйонів гривень, що на 4,4 мільйона більше, ніж у 2018 році.
Варто зазначити, що видатки на оздоровчу кампанію зросли у більшості місцевих бюджетів. Ніна Лемеш наголосила: неприпустима мотивація недостатнього фінансування через відсутність оздоровчих закладів у районах, містах та ОТГ, адже можна передбачати кошти на придбання путівок за межами території області. Так, цьогоріч на вказані цілі планується використати 952 тисячі гривень.
Також райони та міста мають залучати і спонсорські кошти.
Загалом забезпечити оздоровленням та відпочинком мають понад 55 тисяч дітей.
Незмінним залишається завдання щодо стовідсоткового оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Пріоритет — діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти з інвалідністю.
Особлива увага — дітям із сімей військовослужбовців, які загинули на сході України, а також із сімей мобілізованих та демобілізованих бійців. Наразі у родинах, які втратили годувальника, виховується 53 дитини шкільного віку.
У планах — активна робота пришкільних літніх таборів, місцевих закладів оздоровлення, а також відпочинок у всеукраїнських профільних установах, розташованих, зокрема, на узбережжі Чорного моря та в Карпатському регіоні.
Активно продовжать працювати літні мовні школи (з англійської, німецької та французької мов). Популярною на Чернігівщині є обласна літня школа для обдарованих та талановитих дітей у Количівці. Цьогоріч тут планують провести дві зміни наступних форматів: перша — англійська філологія, друга — національно-патріотичне виховання.
Під час літнього відпочинку працюватимуть і над профілактикою булінгу.
Окрему увагу учасники засідання звернули увагу на усунення недоліків техногенної та пожежної безпеки в закладах оздоровлення та відпочинку. За попередніми даними, з бюджетів усіх рівнів та залучених коштів на це планується використати понад півмільйона гривень.
— Як показує досвід, не дивлячись на ряд об’єктивних складних питань, що супроводжують оздоровчу кампанію, область спроможна їх вирішувати. Відтак, забезпечувати організацію необхідних послуг. Головне — чітко скоординувати на місцях відповідну роботу, правильно розставити акценти і контролювати, щоб послуги були якісними та безпечними, — підсумувала Наталія Романова.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.