Прокуратура реагує на факти бездіяльності органів місцевого самоврядування у сфері захисту прав дітей
Органи прокуратури області реагують на факти неналежного оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки та майно закладів освіти комунальної форми власності.
Зокрема, Ніжинською місцевою прокуратурою встановлено, що на території Козелецького району не оформлено у встановленому законом порядку право власності на будівлі, у яких знаходяться дитячі садки. Відсутні також правовстановлюючі документи на земельні ділянки площею 1,64 га, на яких розташовані ці заклади.
Права на нерухоме майно мають бути обов'язково зареєстровані відповідно до вимог чинного законодавства. Несвоєчасне оформлення правовстановлюючих документів на будівлі та земельні ділянки створює передумови для зловживань та ризики для нормального функціонування закладів та навчального процесу.
Враховуючи, що селищною радою упродовж тривалого часу не здійснено належних та достатніх заходів, місцева прокуратура звернулася з позовами до суду про визнання бездіяльності ради з цих питань протиправною, а також зобов’язання вчинити дії, спрямовані на оформлення відповідних документів.
У цьому році Чернігівським окружним адміністративним судом позови прокурора задоволено, а селищну раду зобов’язано забезпечити проведення зазначених робіт.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Фінські партнери відвідали два ліцеї, яким надавали підтримку 09:01
Сьогодні з візитом на Чернігівщині – представники Міністерства закордонних справ та Посольства Фінляндії в Україні. Зокрема, делегація відвідала два заклади освіти у Михайло-Коцюбинському та Киїнці.
Платники отримали вже майже 69 тис. консультацій в Офісах податкових консультантів 08:56
З вересня 2025 року по лютий 2026 року фахівці Офісів податкових консультантів надали платникам майже 69 тисяч консультацій. Щодня такі консультації стають все більш популярними. Про це повідомила в. о. Голови ДПС Леся Карнаух на своїй сторінці у Facebook.
20 березня: цей день в Україні і світі 08:52
День 1486 Російська агресія - Day 1486 Russian aggression
Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17
Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.
Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16
Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.