На Чернігівщині чарівна стать становить більше половини населення області
На початку березня ми традиційно зустрічаємо жіноче свято, що оспівує берегиню домашнього вогнища.
На Чернігівщині чарівна стать становить більше половини населення області (55%, або 552 тис.). Майже дві третини жінок проживає в міських поселеннях. Середній вік чернігівчанок 46 років.
Жінки живуть у середньому на 11 років довше, ніж чоловіки. Їхня очікувана тривалість життя при народженні складає 77 років. Менша тривалість життя для чоловіків – основна причина чисельної переваги жінок (на 1000 представниць слабкої статі припадає 833 чоловіки). Проте до 38 років чисельна перевага залишається на боці чоловіків, тому дівчата мають шанс знайти свою половинку та створити сім’ю. Середній вік нареченої при вступі до шлюбу становить 31 рік, а матері при народженні першої дитини – 26 років.
І з кожним роком все більше жінок стають мамами в більш дорослішому віці.
У минулому році майже третину малюків (32%) народили жінки у віці 25–29 років, а чверть – у віці 30–34 роки.
Сучасні чернігівчанки прагнуть отримати найвищій освітній рівень. Серед студентів закладів вищої освіти дівчат майже на чверть більше, ніж юнаків, а в докторантурі та аспірантурі їх більше половини.
Свої професійні здібності жінки реалізують у різноманітних сферах суспільного життя. Традиційно вони надають перевагу зайнятості в таких галузях як освіта, охорона здоров`я та надання соціальної допомоги. Але це не заважає їм також активно займатися домашніми справами: на Чернігівщині вони очолюють переважну більшість (54%) домогосподарств області.
Головне управління статистики у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Утвердження української національної та громадянської ідентичності: на чому фокусується Чернігівщина 16:21
Перше цього року засідання Координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності провів днями заступник голови ОДА Іван Ващенко.
«Іноді люди просто не знають, з чого почати»: як працює фахівчиня із супроводу ветеранів та ветеранок Світлана Улянченко на Чернігівщині 15:40
Повернення з фронту — це початок нового етапу, у якому поруч із відновленням життя з’являється багато практичних питань: оформлення документів, отримання статусу, доступ до лікування, соціальних гарантій і виплат.
Як на Чернігівщині впроваджують реформу шкільного харчування 15:17
На Чернігівщині триває активна фаза впровадження обласної програми реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською
На Прилуччині поліцейські вилучили у зловмисника масштабні схрони з арсеналом зброї, боєприпасів та вибухівки 14:37
Оперативники та слідчі Прилуцького районного відділу поліції спільно з колегами управління карного розшуку та співробітниками відділу оперативно-пошукової роботи Північно-Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції викрили місцевого мешканця, причетного до незаконного обігу боєприпасів, та вилучили із трьох облаштованих ним схронів значний арсенал зброї: ящики з набоями до автоматичної зброї, гранатомети та тротилові шашки.
Від бізнесу до екології: про ключові напрямки соціально-економічного розвитку Чернігівщини – з профільним міністром 14:06
Економічні потреби регіону, працевлаштування ветеранів, агропромисловість, природоохоронні заходи – ключові теми робочої зустрічі команди ОВА з Олексієм Соболевим, міністром економіки, довкілля та сільського господарства України.