Прокуратура відреагувала на факт передачі в оренду цілісного майнового комплексу КП "Ліки України"
У засобах масової інформації широко обговорюється питання правомірності передачі Управлінням комунального майна Чернігівської обласної ради в оренду одному з товариств цілісного майнового комплексу комунального підприємства «Ліки України», вартість активів якого складає понад 148 млн грн, у т.ч. вартість майна підприємства, що передається в оренду – 82,7 млн грн.
Реагуючи на публікації у ЗМІ та звернення, які надішли до відомства, прокурорами вивчено обставини передачі цілісного комплексу КП «Ліки України» в оренду приватній структурі.
З’ясовано, що укладення правочинів здійснено усупереч вимогам Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про оренду державного та комунального майна», що, у свою чергу, створило загрозу припинення діяльності одного з найприбутковіших підприємств обласної ради - Комунального підприємства «Ліки України».
Як результат, регіональною прокуратурою до Чернігівського окружного адміністративного суду подано заяву про вступ у справу за позовом групи депутатів Чернігівської обласної ради про визнання протиправними та скасування окремих рішень обласної ради від 28.03.2018, якими врегульовано порядок передачі комунального майна в оренду.
Крім того, з метою поновлення права територіальної громади володіти, економічно та ефективно користуватися і розпоряджатися на свій розсуд і в своїх інтересах майном, що належить їй, прокурором подано позов до Господарського суду Чернігівської області про визнання наказів Управління комунального майна Чернігівської обласної ради, а також укладених на їх підставі договорів оренди та купівлі-продажу оборотних матеріальних засобів недійсними.
Водночас, оцінку діям окремих службових осіб, причетних до видання наказів та підписання угод буде надано в ході розслідування вже розпочатого регіональною прокуратурою кримінального провадження за ч. 2 ст. 367 КК України (службова недбалість).
Питання захисту майнових інтересів держави при передачі в оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства «Ліки України» перебуває на постійному контролі керівництва прокуратури області.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Поліція затримала у Новгороді-Сіверському місцевого депутата, який у нетверезому стані чинив опір поліцейським 13:27
Перебуваючи з ознаками алкогольного сп’яніння, чоловік керував авто та відмовлявся надати документи. Крім того, чинив опір правоохоронцям. Нині його поміщено до ізолятора тимчасового тримання.
Жителя м.Чернігова засуджено за умиснезаподіяння тілесних ушкоджень співмешканцю матері, що спричинили смерть останнього 12:42
Чернігівською окружною прокуратурою доведено вину 32-річного місцевого жителя в умисному заподіянні співмешканцю своєїматерітяжких тілесних ушкоджень, тобто умисних тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння, що спричинили смерть потерпілого (ч.2 ст.121 КК України).
«Форум Добрих Справ» – «Сила громади» у Чернігові об’єднав волонтерів, військових, освітян, культурних діячів та громадських лідерів 12:20
6 листопада вперше у Чернігові в обласному художньому музеї ім. Г.Галагана пройшов «Форум Добрих Справ» – «Сила громади», який об'єднав волонтерів, благодійників, військових, освітян, культурних діячів, підприємців та громадських активістів з усієї України.
Іпотерапія для поранених захисників: психологи системи МВС Чернігівщини спільно з відомчою медустановою організували реабілітаційний захід 11:46
У Чернігові для бійців, які після поранення потребують фізичної та психологічної реабілітації, організували візит до кінно-спортивного клубу «Казка».
Всесвітній день прибирання: Чернігівщина – серед цьогорічних лідерів України 11:13
Чернігівська область увійшла до трійки лідерів у межах проведення Всесвітнього дня прибирання – 2025, посівши друге місце у всеукраїнському рейтингу.