Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 січня, 10:25:21

Продовжується робота щодо розробки Стратегії розвитку Ніжинської міської об'єднаної територіальної громади

26.02.2019   09:13Агенцiя

25 лютого у великій залі виконавчого комітету відбулося чергове засідання з розробки Стратегії розвитку Ніжинської міської об'єднаної територіальної громади за підтримки модератора Володимира Бойка.Відкрив засідання Анатолій Лінник та представив модератора зібрання - радника з питань регіонального розвитку Чернігівського ЦРМС Володимира Бойка.

Доцент кафедри політології права та філософії НДУ ім. М. Гоголя Тамара Кушерець презентувала соціологічне дослідження «Ціннісні орієнтації мешканців міста Ніжина». Метою дослідження є виявлення ціннісних орієнтацій ніжинців, що обумовлене потребою розробки стратегічного плану розвитку міста та є необхідним при оцінці соціального капіталу, який суттєво впливає на якість життя людей. Було розроблено анкету з урахуванням технічного завдання, що передбачало отримання загальної характеристики ціннісних орієнтацій мешканців Ніжина, виявлення їх позитивного танегативного впливу на розвиток міста.

З точки зору розвитку міста позитивними рисами мешканців Ніжина є:
- орієнтованість на успіхи в роботі (навчанні), та кар‘єру (63,8%);
- готовність відстоювати свої права (54,6%);
- визнання можливості людей впливати на владу (52,0%);
- налаштованість на боротьбу з проявами корупції (60,3%);
- прагнення жінок досягати успіхів у роботі (навчанні) та кар‘єрі (65,6%);
- самостійність у прийнятті власних рішень (60,4%).

Небайдужість ніжинців до культурного відродження як країни в цілому, так і міста зокрема (67,3%), може сприяти розвитку туристичного бізнесу, що у поєднанні з їх готовністю знайомитися з новими людьми (59,4%) та високим рівнем толерантності до людей різних культур, вірувань і поглядів (82,9%), дає підстави для обнадійливого прогнозу.

Налаштованість 59,1% містян на отримання задоволення від життя вказує на перспективи розвитку сфери послуг, а домінування родинних цінностей зорієнтовує на доцільність створення закладів відпочинку та розваг сімейного типу. Ніжинці значною мірою налаштовані на покращення своїх побутових умов та оновлення житла.

З точки зору розвитку міста негативними рисами ніжинців є:
- «пасивний соціалізм», тобто переконання, що все повинна забезпечувати і контролювати держава, негативне ставлення до багатих підприємців, несхильність до активного громадського життя;
- закритість до змін (53,2%);
- високий рівень недовіри до людей (78,1%);
- намагання уникати ризиків (66,5%);
- звичка покладатися на допомогу родичів (70,5%).

У той же час окреслилися позитивні тенденції щодо зменшення прихильності молодих людей до соціалістичних поглядів на роль держави, зростання їх довіри до бізнесу та бажання брати активну участь в громадському житті.

Модератор заходу запропонував присутнім розподілитись на 4 групи і сформувати десять прагнень та цінностей жителів ніжинської громади. Підвівши підсумки всі групи розробили спільне бачення Стратегії розвитку міста: «Ніжин – перлина традицій, українських культурних цінностей, в серці Чернігівського полісся з гоголівською містикою. Екологічно-безпечне, комфортне місто з сучасною переробною промисловістю, потужний транспортний хаб та логічний вузол. Університетське місто молоді та спортивних звитяг, громада інновацій». Це тільки напрацювання робочої групи, до якого можливо вносити зміни, яке пройде громадське обговорення і після чого буде затверджене рішенням сесії міської ради.


Відділ інформаційно-аналітичної роботи та комунікацій з громадськістю

Останні новини Чернігівщини

Десна - Нефтчі 2:1

Десна - Нефтчі 2:1 10:18

В першому контрольному поєдинку на зборах в Туреччині Десна виборола перемогу з рахунком 2:1.

На кордоні вилучили старовинну книгу

На кордоні вилучили старовинну книгу 10:11

В міжнародному залізничному пункті пропуску «Горностаївка», на виїзд з України оформлявся потяг «Київ - С. Петербург».

Платникам податків Чернігівщини з державної казни відшкодовано понад 1,1 млрд грн ПДВ

Платникам податків Чернігівщини з державної казни відшкодовано понад 1,1 млрд грн ПДВ 10:01

Протягом 2019 року Головним управлінням ДПС у Чернігівській області проведено камеральні перевірки 248 суб’єктів господарювання-юридичних осіб щодо визначення достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ.

Забезпечено реальне виконання судових рішень за позовами прокурора на загальну суму майнових вимог 642 млн грн

Забезпечено реальне виконання судових рішень за позовами прокурора на загальну суму майнових вимог 642 млн грн 09:56

Примусове виконання рішень судів є завершальною стадією судового провадження, у ході якого досягається мета всього процесу реалізації представницьких повноважень прокурора. Відтак, органами прокуратури області забезпечується постійний контроль за виконанням судових рішень, постановлених за позовами відомства.