Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 03:46:11

Представники місії ЄС вивчали вплив Програми "U-LEAD з Європою" на об’єднані територіальні громади Чернігівщини

19.02.2019   15:39Агенцiя

Протягом трьох днів в Чернігівській області перебували керівник місії Європейського Союзу Єнс Пітер Крістенсен, старший консультант Вольфганг Георг Веддеркопф, консультант Філіпп Боттерн.


Вони відвідали Кіптівську та Михайло-Коцюбинську об’єднані територіальні громади, провели зустріч з колективом Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, а також зустрілися з представниками офіційних установ області та громадських організацій.

Експерти місії ЄС досліджували вплив Програми «U-LEAD з Європою» на зміни, що відбуваються в українському суспільстві, зокрема, вклад Програми у становлення та розвиток об’єднаних територіальних громад, створення можливостей для посилення їх спроможності та економічного процвітання. Основна мета діалогу – визначити чи відповідають завдання і цілі Програми запитам та потребам об’єднаних громад, і у якому форматі необхідна допомога Україні та громадам в подальшому.

У Кіптівській громаді представники місії ЄС побували у Центрі надання адміністративних послуг, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Їх цікавили питання наскільки отримана допомога та підтримка відповідала очікуванням жителів громади, яким чином можна покращити його роботу. Також експертів ознайомили із проектами Кіптівської ОТГ, які були реалізовані завдяки навчальним візитам, освітнім поїздкам за кордон, участі у тренінгах представників громади. Зокрема, мова йшла створення пожежної команди, модернізацію бібліотек та підвищення кваліфікації працівників місцевого самоврядування громади.

Як громади застосовують можливості та знання, що пропонують громадські організації та інституції за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», експерти ЄС дізналися в ході спілкування з представниками Михайло-Коцюбинської селищної ради. Мова йшла про розробку стратегії та її вплив на проектну діяльність громади, участь у тренінгах та використання отриманої інформації на практиці, реплікацію досвіду інших громад на діяльність Михайло-Коцюбинської ОТГ.

Під час зустрічі у Чернігівському ЦРМС представників місії ЄС ознайомили із результатами впровадження реформи децентралізації та секторальних реформ в області. Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС, презентувала успіхи та досягнення громад у їх становленні та розвитку, які стали можливими завдяки діяльності Програми «U-LEAD з Європою» в Україні.

Експертів місії зацікавила методика формування перспективного плану, яким чином відбувається розробка, затвердження та на скільки реальні об’єднання громад Чернігівської області відповідають цьому документу.

Дискусію викликало і питання реформування районного рівня. За словами представників місії, треба спочатку визначити повноваження та завдання, які будуть виконувати нові управління, а вже потім формувати їх структури. Але на думку представників Центру важливо готувати суспільство до наступного етапу реформи і обговорення цього питання є на часі.

Представники місії ЄС в ході обговорення багато уваги приділили економічному розвитку об’єднаних територіальних громад та підвищенню їх спроможності. На думку експертів стати успішними та забезпеченими мають шанси громади із кількістю жителів більшою за п’ять тисяч.

Про можливості та співпрацю з громадськими організаціями мова йшла в ході зустрічей з керівниками Корюківська молодіжна організація «Альтернатива», ГО «Спілка жінок Чернігівщини» та ГО «Сіверський інститут регіональних досліджень».


Чернігівський ЦРМС

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).