Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 22 грудня, 14:02:14

В гостях у безробітних - відома травниця

18.02.2019   12:02

15 лютого фахівці Варвинської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятостіпровели черговий захід в рамках проекту "Збережемо традиції предків" - семінар для жінок "Лікарські рослини для нашого здоров’я».

 

Цього разу з безробітними зустрілася відома в районі, та й далеко за його межами,травниця,  лікар-фітотерапевт, кандидата медичних наук Алла Борщ.  
Траволікуванням Алла Андріївна займається близько 24 років. Закінчила Прилуцьке медучилище, працювала завідувачкою ФАПу, після чого навчалася в інституті Асоціації народної та нетрадиційної медицини. А сьогодні жінка має фітоцентр, власні схеми лікування різних складних захворювань. У своїй практиці Алла Борщ використовує понад 150 авторських препаратів, розроблених на основі  свіжої сировини та фітозборів, які  підбирає відповідно до наявності біологічно активних речовин, де кожна рослина доповнює іншу за своєю дією.

Про те, як почалося захоплення травами, вона розповіла безробітним жінкам. – Велику роль у моєму житті відіграло те, що я люблю навчатись чомусь новому, постійно пізнаючи якісь науки й отримуючи нові знання. Лікар переконана, що трави, заготовлені власноруч, мають більшу силу, ніж аптечні. Тому ті, хтознається на цьому, щороку заготовляють свіжі збори.
– Важливо, щоб усі трави були нового річного циклу. Я починаю збирати трави з ранньої весни й роблю це до глибокої осені. Тоді взимку вони наповнені енергією літа й мають набагато більше цілющих властивостей, ніж торішні чи позаторішні, – стверджує Алла Андріївна.

Вже більше 20 років жінка збирає цілющі рослини у лісах і вирощує на 2 га землі. Тим, хто хоче самостійно навчитися заготовляти трави для власного дому, вона радитьперш за все не лінуватися, а починаючи з ранньої весни, зайнятися їх збором. Крім того, 80% корисних рослин можна вирощувати у себе біля дому, наприклад,  материнку, нагідки, ромашку, лілію, горицвіт, буквицю, дельфіній, садову руту, рожу, волошку. Також слід отримати певні знання про рослини, аби знати, як їх вживати.

Фахівці ж служби зайнятості, у свою чергу, орієнтували безробітних жінок на самозайнятість, адже збір лікарських трав може бути хорошим способом додаткового заробітку або ж основним заняттям. Цілющі трави можна вирощувати на своїй ділянці або збирати на природі. Із запашних трав і квітів можна складати чаї, робити настоянки, набивати ними ароматні подушечки – саше або в’язати банні віники. До того ж, збір і реалізація лікарських рослин – бізнес, що не вимагає фінансових вкладень. Лікарські збори охоче закуповують підприємства, що спеціалізуються на виготовленні косметичних засобів і фармацевтичних препаратів, аптеки, цілителі, які займаються народною медициною, приватні особи. Частооголошення про придбання цілющих трав можна зустріти в газетах або в інтернеті.
Від травниці учасники заходу отримали найпростіший рецепт чаю від симптомів холодної зими – це сумішіван-чаю, листя суниці, чебрецю, шавлії, м'яти та звіробою.

- Насправді ми живемо у світі ліків: вони у вигляді незчисленної кількості рослин повсюди оточують нас. І для тих, хто навчиться розуміти їхню мову, відкриються секрети збереження здоров’я та довголіття, - так вчили нас наші предки, так говорить Алла Борщ.


Cвітлана Шеремет

Останні новини Чернігівщини

До 15 та 14 років ув’язнення засуджено двох чоловіків, які вбили знайомого та викрали його трактор для продажу 11:21

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури двох жителів міста Мена Корюківського району визнано винними в умисному вбивстві та незаконному заволодінні транспортним засобом, поєднаному з насильством, небезпечним для життя та здоров'я потерпілого, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 1 ст. 115 КК України).

Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 11:17

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинув 67-річний пішохід.

“Грінч. Той, що вкрав Різдво” — запальна прем’єра у різдвяно-новорічні свята! 11:13

Святковий різдвяно-новорічний сезон у Чернігівському обласному філармонійному центрі триває! І за кілька днів до Різдва, 20 грудня 2025 року, артисти філармонійного центру зробили юним та дорослим глядачам святковий подарунок — яскраву прем’єру дитячої музичної казки у постановці Олександра Сєроштанова та Марини Маккей “Грінч. Той, що вкрав Різдво”.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 4 пожежі. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 1 особа постраждала.

22 грудня: цей день в Україні і світі 09:02

День 1398 Російська агресія - Day 1398 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини