Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 7 лютого, 20:16:33

Чернігів встиг, а Корюківка втратила - Кабмін заборонив місцевим громадам заробляти кошти на депозитах до кінця року

08.02.2019   11:14Агенцiя

«Зараз іде зима, і кошти, які ідуть на відновлювальні роботи, на відновлення покрівель – вони зараз є тимчасово вільними. І ці кошти ми мали право відповідно до бюджетного законодавства розміщувати на депозит. Уряд своєю постановою у нас це право забрав всупереч бюджетному законодавству.», - про це сказав в прямому ефірі на «Українському радіо. Чернігівській хвилі» Корюківський міський голова Ратан Ахмедов.

У минулому році Корюківська міська рада не розміщувала тимчасово вільні кошти на депозитному рахунку, бо не дозволяла дохідна частина.
 «Цього року у нас дещо збільшилася дохідна частина, і у нас є деякі кошти, які ми готові внести, але оскільки є обмеження,то ми їх не розмістимо. ... Втрати для Корюківської  міської ради – це близько ста тисяч гривень. Сто тисяч гривень – це можливість придбати, наприклад, п’ятдесят світлодіодних  світильників, яких по суті недоотримували наші населені пункти.», - сказав Ратан Ахмедов.

Натомість, місто Чернігів кілька років поспіль заробляє як раз на депозитах, каже начальник фінансового управління Чернігівської міської ради Олена Лисенко:
 «Місто Чернігів – одне з перших міст України, яке – з 2005 року .. почало розміщувати кошти на депозити. Із того часу місто щороку на цьому заробляло. Останні три роки  (2016, 17, 18) це взагалі були досить вагомі залишки у нас. … ми заробляли значні кошти і спрямовували їх на забезпечення життєдіяльності міста. За 2017 рік це понад 70 мільйонів, ми заробили  їх на відсотках на депозиті. Цього року це було 27 мільйонів. Це значні кошти для міста. Наприклад, ті ж самі тролейбуси, які ми минулого року придбали - це ті ж самі 27 мільйонів.».

Цьогоріч до виходу постанови Кабміну про заборону місцевим громадам розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду на депозитних рахунках в Чернігові встигли розмістити залишки тимчасово вільних коштів.
«4 січня ми розмістили тимчасово вільні кошти на депозитному рахунку у державному банку, як того передбачає постанова Кабінету міністрів. Цього року це незначні вже залишки, і тому ми не очікували значних надходжень від цього джерела, але все одно я сподіваюся, що казначейство не вимагатиме повернення того ресурсу загального фонду, який ми вже встигли розмістити.», - сказала Олена Лисенко.

По Україні буде втрачено 1,5 мільярди гривень через цю постанову. «Цю цифру оприлюднила Асоціація міст України. Місто Прилуки мало від відсотків 2,5 мільйони гривень у 2016 році, у 2017 році – 1,95 мільйона, у 2018 році – 1,2 мільйона.», - сказав консультант з бюджетних питань Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України Микола Силенко.

 Але це більше стосується міст обласного значення, якщо до уваги брати Чернігівську обл.
«На  об’єднані громади (Чернігівщини – прим. редакції) ця постанова не дуже вплине, адже  в минулому році кошти на депозити розміщувала одна Семенівка, більше це стосується міст обласного значення: Чернігова, Ніжина, Прилук та обласного бюджету.»,- сказав Микола Силенко.

Корюківський міський голова сказав, що така постанова Кабміну обмежує діяльність органів самоврядування і суперечить діючому законодавству:
«Це вже не в перший раз Кабінет міністрів України  своєю постановою обмежує те, що написано в законі. .. Ми повинні захищати наші права, тому що завтра самоврядування втратить сенс  як самоврядування. За нас уряд буде вирішувати, що нам робити. Я хочу сказати, що це рішення спрямоване не для того, щоб хтось витрачав кошти. Уряд просто своїм рішенням пропонує, щоб органи місцевого самоврядування вкладали кошти в облігації внутрішніх державних позик, тому що міністерство фінансів не знає, де залучати  кошти для латання дірок.».

2 лютого набула чинності постанова Кабінету міністрів України про заборону місцевим громадам розміщувати тимчасово вільні кошти загального фонду на депозитних рахунках до 31 грудня 2019 року включно.

Останні новини Чернігівщини

Акція «Любов – це дарувати цікаве та корисне, або  Подаруй бібліотеці книгу!»

Акція «Любов – це дарувати цікаве та корисне, або Подаруй бібліотеці книгу!» 19:56

14 лютого – не тільки День святого Валентина, але й Міжнародний день дарування книг. Чернігівська ОУНБ ім. В. Г. Короленка запрошує всіх охочих долучитися до акції, приуроченої до цієї дати,

Чернігівщина: Про підсумки проведення кампанії декларування доходів, одержаних громадянами протягом 2021року

Чернігівщина: Про підсумки проведення кампанії декларування доходів, одержаних громадянами протягом 2021року 14:13

Протягом 2022 року на Чернігівщині податкові декларації про майновий стан і доходи за 2021 рік подали 6583 громадянина, які задекларували понад 2 млрд грн доходів. Із загальної кількості декларантів 2542 громадянина, які обов’язково повинні задекларувати доходи. Вони самостійно визначили до сплати в бюджет понад 29,3 млн грн податку на доходи фізичних осіб та 5,2 млн грн військового збору.

В Україні вперше діятиме окрема заборона на вилов щуки 13:12

Щука – бажаний улов для багатьох любителів риболовлі. Та невдовзі рибалкам доведеться зробити перерву, необхідну для успішного відновлення популяцій цього цінного виду прісноводних хижаків.

Прилуцькі поліцейські затримали чоловіка за підозрою у розбійному нападі на містянина 13:06

Співробітники Прилуцького районного відділу поліції встановили особу чоловіка, який проник до будинку 36-річного прилучанина. Зловмисник завдав господарю тілесні ушкодження, заволодів його речами та зник.

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, зареєстровані в області за минулу добу 12:58

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 7 пожежі та 1 аварійну ситуацію на мережах життєзабезпечення. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.