Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 23:00:45

Завдання - безпека людей та сталість інфраструктури

08.02.2019   10:44Агенцiя

Зменшення ризиків виникнення надзвичайних ситуацій, безпека населення, стала робота господарського комплексу під час небезпечних природних явищ – такі основні завдання, над якими працювали органи влади та підрозділи цивільного захисту області торік.

Підсумки проведеної роботи підбили на розширеному засіданні колегії Чернігівської облдержадміністрації.

Серед першочергових завдань, визначених головою ОДА Олександром Мисником у сфері цивільного захисту: проведення превентивних заходів безпеки, в тому числі інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення, підвищення рівня підготовки рятувальних служб та відповідальних посадових осіб, забезпечення оперативного реагування на надзвичайні ситуації та надання своєчасної допомоги тим, хто її потребує.

– Наше спільне завдання – безпека людей, стала робота об’єктів життєдіяльності, а також збереження навколишнього середовища. Тому прошу представників органів влади та всіх дотичних до цивільного захисту служб зосередити зусилля на мінімізації ризиків і наслідків можливих надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру, – наголосив Олександр Мисник.

Як повідомив директор Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи облдержадміністрації Сергій Болдирев, основна увага місцевих органів влади та системи цивільного захисту в минулому році була зосереджена на питаннях ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та виконання довгострокових попереджувальних заходів. Координувала роботу обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка опрацювала понад 30 актуальних питань.

Зокрема, у квітні минулого року в Прилуцькому районі відбулися тренування органів управління та сил цивільного захисту територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту області та її ланок.

Також у грудні під час штабного тренування відпрацьовано функціонування системи цивільного захисту в особливий період.

Регіональним Навчально-методичним центром цивільного захисту та безпеки життєдіяльності здійснена підготовка більше півтори тисячі керівників, посадових осіб і працівників, відповідальних за організацію цивільного захисту.

У регіоні створені і систематично поповнюються матеріальні резерви для запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру. Торік на ці потреби з обласного бюджету витрачено 400 тисяч гривень. Крім того, майже мільйон гривень виділено для надання допомоги населенню Ічнянщини, постраждалому від вибухів на військових складах.

Також серед пріоритетів – організація і проведення технічної інвентаризації захисних споруд цивільної оборони та їх утримання. Так, на сьогодні в області налічується 598 таких об’єктів – 153 сховища та 445 протирадіаційних укриттів.

Обласна державна адміністрація забезпечує цілодобову готовність загальнодержавної та регіональної систем центрального оповіщення. В цілому централізованим оповіщенням з урахуванням телебачення, ефірного та проводового радіомовлення охоплено до 85% населення Чернігівщини.

У 2018 році в області зареєстровано 5 надзвичайних ситуацій та понад 3 тисячі небезпечних подій, через які загинули 274 особи і постраждали 849. Збитки склали близько 184 мільйонів гривень.

Серед найбільш резонансних надзвичайних ситуацій – пожежа та подальша детонізація боєприпасів на 6-му арсеналі в Ічнянському районі, підтоплення будинків внаслідок сильних злив у Чернігові та загибель дітей через обвал недобудови у Ніжині.

Про оперативні дії реагування на надзвичайні ситуації також доповів начальник управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області Роман Гордовий.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини