Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 1 січня, 11:00:45

В 2018 році споживання газу на Чернігівщині зросло на 5,5 млн кубометрів

06.02.2019   10:41Агенцiя

За підсумками 2018 року споживання природного газу в Чернігівській області, порівняно з 2017-м роком, збільшилося на 5,5 млн куб м і склало 612,6 млн кубометрів. Найбільший приріст – 10,8% відбувся по категорії підприємств ТКЕ.

Впродовж січня - грудня 2018 року ПАТ «Чернігівгаз» протранспортувало 612,6 млн куб. м газу. Це на 0,91% більше, ніж в 2017 році. Найбільше зростання обсягів споживання газу показали тепловики - на 10,8% або на 16,4 млн куб. м, та релігійні організації – на 17,3% або 36 тис кубометрів.

Незначну різницю у бік збільшення показали бюджетні організації - приріст склав 179 тис куб. м або 0,9%. Натомість населення і промислові підприємства суттєво зменшили споживання газу - на 5,2 млн (1,6%) та 5,9 млн (5,6%) кубометрів відповідно.

Із загального обсягу блакитного палива, розподіленого ПАТ «Чернігівгаз», побутовими споживачами області спожито 53%, що становить близько 324 млн куб. м. З огляду на багатомільйонні борги мешканців області, ПАТ «Чернігівгаз» недоотримує частку тарифної виручки, що призводить до значних збитків компанії.

«На відміну від юридичних осіб, які здійснюють оплату за послугу з розподілу «Чернігівгазу» за окремим рахунком, фізичні особи оплачують споживання однією сумою. Далі збутівська компанія розподіляє кошти між всіма учасниками ринку, задіяними в процесі постачання газу побутовим споживачам. За даними постачальника, на початок року населення Чернігівщини заборгувало за спожитий газ 540 млн грн. З них близько 50 млн грн становить тарифна частка «Чернігівгазу». Недоотримання цих коштів вкрай негативно впливає на стабільну роботу нашого підприємства», - повідомив фінансовий директор «Чернігівгазу» Дмитро Чеберяк.

Більше 90% коштів з кожного кубометру газу отримують підприємства НАК «Нафтогаз України». І тільки близько 7% газорозподільні підприємства. Це в середньому 56 копійок з одного кубометра газу. На ці кошти утримуються газові мережі, встановлюються лічильники, працює аварійна газова служба, функціонує контакт-центр та центри обслуговування клієнтів по всій Україні.


ПАТ «Чернігівгаз»

 

Останні новини Чернігівщини

В Чернігові поліцейські затримали чоловіка, який завдав тяжких тілесних ушкоджень своєму сусіду 12:06

Оперативники Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 49-річному містянину. Зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.

Яку допомогу можуть отримати чернігівці, чиє житло постраждало внаслідок атак рф 12:04

Армія російської федерації продовжує атакувати Чернігів, зокрема завдає ударів безпілотниками по житловій інфраструктурі міста. Внаслідок обстрілів зазнають пошкоджень і руйнувань будинки та квартири містян.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:55

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду, 3 пожежі, 1 випадок загибелі на водному об’єкті. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.

Чернігівщина — лідер чемпіонату України з біатлону! 11:54

З 17 по 22 грудня 2025 року в Яворові відбувся Чемпіонат України з біатлону серед юнаків та дівчат. Спортсмени Чернігівської області вибороли низку золотих, срібних і бронзових нагород та посіли І загальнокомандне місце.

29 грудня: цей день в Україні і світі

29 грудня: цей день в Україні і світі 08:52

День 1405 Російська агресія - Day 1405 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини