Вшанувати - значить не тільки згадати, а бути послідовниками добрих справ
Під час Другої світової війни вони ризикували власним життям та життям своїх родин задля порятунку людей єврейської національності, яких лише за етнічну приналежність безжально винищували нацисти. Сьогодні ці особи носять звання Праведник народів світу. В Україні відзначено більше 2,5 тисячі таких рятівників.
27 січня, коли світ схилив голову у скорботі за жертвами Голокосту, в Чернігові поіменно згадали 30 жителів області, які виявили героїзм і стали на захист приречених. Тематичний захід «Праведники світу» до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту відбувся в Обласному молодіжному центрі. Серед учасників — заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова, представник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко, представники національно-культурних товариств.
— Голокост — це складова історії України. Це біль, що пронесе з собою ще не одне покоління. Завдання ж для кожного з нас — наслідувати добрі справи і не дати повторитися такій трагедії у цивілізованому суспільстві, — звернулася до присутніх Наталія Романова.
Нагадаємо, день 27 січня увійшов в історію як день звільнення в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі. За час його існування там загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 мільйона ув’язнених. І саме 27 січня 1945 року війська Першого Українського фронту визволили людей, яким пощастило вижити в тому пеклі. На чолі перших, хто звільняв Освенцим, була танкова бригада під командуванням нашого земляка, уродженця Бахмача, майора Анатолія Ковалевського.
За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни стали 4,5 мільйона дорослих та півтора мільйона дітей. На території України вбито більш ніж 1,5 мільйона співгромадян єврейської національності, врятовано понад 17 тисяч осіб.
Втім, геноциду зазнали не лише особи єврейського походження. За час нацистської окупації переслідували й представників ромської національності.
Рішення про впровадження Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту зафіксоване у резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року.
«Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість», — йдеться у згаданій резолюції.
Під час учорашнього заходу директор Державного архіву області Раїса Воробей презентувала фотодокументальну виставку «Рятуючи хоча б одне життя, рятуєш світ». Експозиція демонструє громадськості приклади героїзму людей, які надавали допомогу гнаним євреям.
По закінченню присутні переглянули фільм «Список Шиндлера». В основі стрічки — реальні історії порятунку євреїв німецьким промисловцем Оскаром Шиндлером. Під час Голокосту він врятував 1200 осіб, надававши їм роботу на своїх заводах у Польщі та Чехії.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.