Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 22:41:09

Вшанувати - значить не тільки згадати, а бути послідовниками добрих справ

28.01.2019   11:36Агенцiя

Під час Другої світової війни вони ризикували власним життям та життям своїх родин задля порятунку людей єврейської національності, яких лише за етнічну приналежність безжально винищували нацисти. Сьогодні ці особи носять звання Праведник народів світу. В Україні відзначено більше 2,5 тисячі таких рятівників.

27 січня, коли світ схилив голову у скорботі за жертвами Голокосту, в Чернігові поіменно згадали 30 жителів області, які виявили героїзм і стали на захист приречених. Тематичний захід «Праведники світу» до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту відбувся в Обласному молодіжному центрі. Серед учасників — заступник голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова, представник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко, представники національно-культурних товариств.

— Голокост — це складова історії України. Це біль, що пронесе з собою ще не одне покоління. Завдання ж для кожного з нас — наслідувати добрі справи і не дати повторитися такій трагедії у цивілізованому суспільстві, — звернулася до присутніх Наталія Романова.

Нагадаємо, день 27 січня увійшов в історію як день звільнення в’язнів найбільшого нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі. За час його існування там загинуло, за різними оцінками, від 1,5 до 2,2 мільйона ув’язнених. І саме 27 січня 1945 року війська Першого Українського фронту визволили людей, яким пощастило вижити в тому пеклі. На чолі перших, хто звільняв Освенцим, була танкова бригада під командуванням нашого земляка, уродженця Бахмача, майора Анатолія Ковалевського.

За загальними оцінками, жертвами масового знищення євреїв під час Другої світової війни стали 4,5 мільйона дорослих та півтора мільйона дітей. На території України вбито більш ніж 1,5 мільйона співгромадян єврейської національності, врятовано понад 17 тисяч осіб.

Втім, геноциду зазнали не лише особи єврейського походження. За час нацистської окупації переслідували й представників ромської національності.

Рішення про впровадження Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту зафіксоване у резолюції Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року.

«Голокост, що призвів до винищування однієї третини євреїв і незліченних жертв з числа представників інших меншин, буде завжди служити всім народам застереженням про небезпеки, що таять у собі ненависть, фанатизм, расизм і упередженість», — йдеться у згаданій резолюції.

Під час учорашнього заходу директор Державного архіву області Раїса Воробей презентувала фотодокументальну виставку «Рятуючи хоча б одне життя, рятуєш світ». Експозиція демонструє громадськості приклади героїзму людей, які надавали допомогу гнаним євреям.

По закінченню присутні переглянули фільм «Список Шиндлера». В основі стрічки — реальні історії порятунку євреїв німецьким промисловцем Оскаром Шиндлером. Під час Голокосту він врятував 1200 осіб, надававши їм роботу на своїх заводах у Польщі та Чехії.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.