Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 11:24:50

Чернігів та Ніжин у рейтингу найбільш здорових міст Україна

03.08.2012   12:21Агенцiя

Тут доживають до глибокої старості, хворіють мало, а якщо здоров’я все ж підводить – отримують своєчасну та кваліфіковану медичну допомогу. В рамках проекту “Кращі міста для життя в Україні” Фокус представив рейтинг найбільш здорових міст країни

Один з найбільш західних міст Україні – Мукачево виявився ще й самим здоровим в країні. І справа не тільки в м’якому кліматі і близькості до заповідних карпатським лісам. Тут найнижчі показники захворюваності, достатньо машин “швидкої допомоги” та місць у лікарнях, і при населенні в 84 000 чоловік практикують 564 кваліфікованих лікарів. Можливо, не останню роль в загальному рівні стану здоров’я населення зіграло і те, що в Мукачево здавна зберігають власні традиції виноробства. У більшості городян на ділянках є невеликі виноградники, а в льосі – бочка-друга цілющого напою власного виробництва, не на продаж, “для своїх”.

Друге місце в рейтингу зайняв Івано-Франківськ. Це єдине місто в списку, яке набрало максимальну кількість балів за рівнем забезпечення населення стаціонарною медичною допомогою – на 225 000 жителів у лікарнях передбачено майже 5000 місць.

Міста Західної України зайняли половину списку. Це пояснюється в першу чергу сприятливою екологічною ситуацією і віддаленістю від великих промислових регіонів. З цих же причин в рейтинг не потрапив жоден з міст Донецької, Луганської та Запорізької областей. Хоча варто зазначити, що в Донецьку, наприклад, багато лікарів з вищою кваліфікацією, а в Артемівську велику кількість лікарень.

Незважаючи на наявність моря, сонця і гір в рейтинг Фокуса увійшли лише два кримські міста – курорти Євпаторія і Феодосія. До речі, в останньому – один з найнижчих рівнів захворюваності на рак у всій країні. Краще цей показник тільки в Бучі Київської області. Крім того, в столичному місті-супутнику практично немає хворих на туберкульоз, що не дивно: Буча розташована буквально посеред соснового лісу. Найгірша ситуація з туберкульозом – в Кривому Розі. Там на кожну тисячу жителів припадає вісім носіїв палички Коха.

У рейтингу найздоровіших міст немає жодного мегаполісу. Щільна забудова, велика кількість транспорту, промпідприємства, вихлопні гази впливають на навколишнє середовище. До того ж у містах з бурхливою офісної життям не вистачає лікарів, лікарень і машин швидкої допомоги. Більш того, в містах-мільйонниках навіть при середній по мірках країни народжуваності – високий рівень смертності населення.

У той же час всупереч поширеним стереотипам про те, що жити поблизу атомних електростанцій шкідливо, в список Фокуса потрапили три з п’яти міст – супутників АЕС. У Нетішині, наприклад, найнижчий рівень смертності в Україні. Близькі до нього показники в Славутичі та Кузнецовську. Сама ж висока смертність в країні – в індустріальних Артемівську та Горлівці, що не потрапили в підсумковий список.

Рекордсменом за показниками народжуваності став райцентр Чернігівської області Ніжин. Там на тисячу жителів у минулому році народилося 15 немовлят. На п’яти йому наступають Вишгород, Обухів і Тернопіль.

Оцінку екологічного стану міст спеціально для Фокуса справив Київський еколого-культурний центр. За словами керівника центру Володимира Борейко, жоден з 73 міст попереднього списку Фокуса не може похвалитися хорошим станом навколишнього середовища. Саме тому максимальний бал за критерієм “Екологія” просто не присуджувався. Однак чистіше інших, за оцінками фахівців, виявилися Ірпінь, Євпаторія, Буча, Трускавець та Кам’янець-Подільський. Найгірша екологічна ситуація в Україні в Києві і Єнакієво, не потрапили до підсумкового список і за іншими показниками.

Топ-20 здорових міст України

1. Мукачево (353 бали)
2. Івано-Франківськ (340 балів)
3. Чернівці (326 балів)
4. Хмельницький (318 балів)
5. Рівне (315 балів)
6. Ірпінь (314 балів)
7. Кузнецовськ (313 балів)
8. Тернопіль (307 балів)
9. Бровари (298 балів)
10. Євпаторія (297 балів)
11. Буча (293 бали)
12. Нетішин (292 бали)
13. Феодосія (274 балів)
14. Ніжин (269 балів)
15. Вишгород (267 балів)
16. Чернігів (265 балів)
17. Славутич (262 бали)
18. Суми (260 балів)
19. Трускавець (258 балів)
20. Кам’янець-Подільський (248 балів)

http://focus.ua/society/240661

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).