Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 21 червня, 02:45:35

В 2018 році "Чернігівгаз" безкоштовно повірив близько 30 тис лічильників

18.01.2019   09:03Агенцiя

Впродовж 2018 року «Чернігівгаз» спільно з представниками держпідприємства «Чернігівстандартметрологія» провів безкоштовну повірку майже 30 тис побутових лічильників газу. За її результатами – 32% або 9555 приладів обліку виявилися непридатними до подальшого використання.

В переважній більшості в ході повірки вибраковуються лічильники роторного типу. Із загальної кількості 7261 шт., непридатними визнано більше 5,5 тис, це майже 76% приладів. У порівнянні з мембранними лічильниками – із 22,5 тис приладів повірку не пройшли 4 тис, або 18%. Передусім це пов’язано з механічною зношеністю роторного механізму, який, на відміну від мембранного, має менший термін експлуатації.

Причиною некоректного обліку газу стає і зовнішнє втручання. Так, в минулому році було виявлено 108 випадків втручання. За рішенням комісії 36 зловмисникам нараховані штрафи на майже півмільйона гривень. Найбільші суми збитків доведеться відшкодувати споживачам з Ніжина – 91,4 тис грн, Бахмача – 58 тис грн та Чернігова – 43,6 тис грн.

Останнім часом поширилася практика придбання в торговельній мережі чи інтернет – магазинах сумнівних облікових пристроїв зі змінною конструкцією, яка дозволяє несумлінним споживачам втручатися в роботу приладу і змінювати показники. В компанії наполегливо рекомендують споживачам утриматися від незаконних дій, адже приховати їх неможливо. Натомість штрафи, нараховані від таких зловживань, значно перевищують вартість газу, спожитого за правилами.

«Порушення доволі легко виявляються за характерними механічними ушкодженнями відлікового механізму, підробленими пломбами або відбитками тавр. Крім того, компанія володіє спеціальними технічними засобами, що допомагають виявляти будь-які втручання в роботу приладу обліку», - зазначив технічний директор «Чернігівгазу» Віталій Черчович.

Окрім планових повірок компанія здійснює перевірку лічильників на коректність роботи. Це стосується нових приладів або тих, що повірялися іншими лабораторіями чи на заводі-виробнику і транспортувалися на далекі відстані. Впродовж року лабораторії «Чернігівгазу» провели вхідний контроль у майже 8,4 тис лічильників.

Періодична повірка побутових лічильників та технічне обслуговування при їх повірці проводиться безкоштовно кожні 5-8 років, в залежності від класу точності приладу. Це дає споживачу впевненість, що він здійснює оплату лише за реальне споживання. Якщо за результатами повірки не буде виявлено порушень або відхилень в роботі приладу, то він вважається придатним до експлуатації і його повернуть споживачу.


ПАТ «Чернігівгаз»

Останні новини Чернігівщини

Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20

Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.

Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36

Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.

Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13

19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.

Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44

З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.

Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини