У Любецькій громаді екологічно утилізують відходи деревини і …новорічні ялинки
Поява на ринку України подрібнювачів гілок вирішує питання екологічної утилізації дрібних гілок, чагарників, сухих дерев, тощо. У деяких громадах вже працюють підприємства по виробництву пілетів або брикетів, які потім використовують для обігріву.
У травні минулого року Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, організував навчальну поїздку до громад Сумської області. Серед інших голови громад Чернігівщини ознайомилися з успішними практиками діяльності Краснопільської ОТГ. А також оглянули потужності лінії з виготовлення брикетів та переробки відходів деревини місцевого господарства «Колос».
Як розповів його керівник Олексій Кунець, брикети виробляють із соломи та тирси, які є відходами виробництва. Це сприяє переходу на альтернативні види палива, що наразі активно впроваджуються у громадах і районах Сумщини, аби економно використовувати природний газ та зменшувати його споживання.
Екологічний спосіб перетворення відходів деревини, гілок та чагарників на альтернативне паливо зацікавив Сергія Пінчука, Любецького селищного голову. У грудні громада придбала подрібнювач відходів деревини ПЛ-160, що дозволяє переробляти будь-яку деревину з діаметром стовбура до 160 мм. Така машина з максимальною користю утилізує різного роду гілки, що залишаються після санітарно-формувального підрізання дерев на вулицях селищ; гілок, що закривають знаки дорожнього руху тощо.
«Поки що розпочали із переробки сухих чагарників, гілок та сухих ялинок, які викидають мешканці після свят, на щепу. Головне завдання - зменшити навантаження на полігон по захороненню твердих побутових відходів. Але у подальшому маємо плани по створенню лінії з виробництва брикетів або пілетів, які будемо використовувати як альтернативне паливо», - розповів Сергій Пінчук.
Дерев’яна тріска має безліч застосувань і дозволяє досить ефективно вирішити питання подрібнення відходів деревообробки. Тріску використовують як біопаливо в мобільних теплових станціях, газогенераторах, водонагрівачах котлах, в лініях для виробництва паливних брикетів, пілет, гранул; мульчування ґрунтів; для отримання компосту.
У КП «Любецьке» наголошують, що завдяки мобільності, ця універсальна машина дає можливість ефективно переробляти відходи деревообробки на технологічну і паливну тріску, змінюючи робочу зону через застосування разом з трактором. Тому можлива переробка малої деревини прямо на місці, де є сировина.
Чернігівський ЦРМС
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).