Закупити роздільні контейнери та встановити сортувальну лінію: як Городнянська ОТГ погодилася вирішити питання стихійних звалищ?
Вивезти сміття зі стихійних звалищ, налагодити централізований вивіз із сіл об’єднаної громади, додати до заявки на субвенцію закупівлю необхідної кількості контейнерів для роздільного збору сміття та сміттєсортувальної лінії.
Такі розпорядження голови Городнянської ОТГ стали результатом публічної консультації з заінтересованими сторонами, яку організувала громадська організація “Центр UA” 10 січня.
Понад рік в Україні діє правка до закону “Про відходи”, що забороняє захоронення несортованого сміття. У Городнянській ОТГ мешканці продовжують позбуватись сміття у непристосованих для цього місцях, створюючи загрозу місцевій екосистемі та здоров’ю самим мешканцям.
Представники місцевої влади та активісти вважають, питання стихійних звалищ в об’єднаній громаді має бути вирішено разом із впровадженням сортування та роздільного здавання сміття.
“Спершу потрібно налагодити сортування у місті, параллельно привчаючи людей у селах до здавання сміття відповідним комунальним підприємствам. За рік такої роботи можна і в селах поставити роздільні контейнери. Нам треба думати про свою сортувальну лінію — ставити її на 2020 рік на інфраструктурну субвенцію”, — зазначив голова Городнянської ОТГ Андрій Богдан.
За його словами, полігон Городні знаходиться у віддаленій від міста та грунтових вод лісовій зоні, а тому не приносить шкоди навколишньому середовищу. З полігоном сусідньої Сновської громади, за його словами, ситуація інша: “Громада витратила величезні гроші, аби привести його до відповідності існуючим нормам. Тож ми ведемо діалог з головою Сновської громади щодо створення спільного сміттєсортувального заводу. Ми навіть місце для нього знайшли”, — зауважив Андрій Богдан.
У підтримку запуску сміттєсортувальної лінії висловився керівник Городнянського ВУЖКГ Володимир Крупеніч: “Це наша задача, довести здані пляшки “до розуму”, тому що ПЕТ-пляшки ніхто просто так не купує. Пляшки мають бути посортовані по кольорах, по марках, по кришках, брекетовані”.
Учасники консультації наголосили на необхідності додатково інформувати мешканців Городнянської ОТГ про причини та наслідки засмічення громади. Ідею проведення інформаційної кампанії про користь та потребу користування послугами відповідних комунальних підприємств серед сільського населення висловив засновник Городнянської молодіжної ради Антон Гармаш: “Треба “достукатися” до свідомості кожного мешканця. Люди мають розуміти, що правильно — зносити сміття до трактора, який його вивозитиме, а не закопувати чи спалювати його в себе на городі. Якщо ж ми запустимо трактор по вулицях, а люди не вийдуть — то це гроші, викинуті на вітер”. Активіст додав, що варто встановити таблички у місцях стихійних звалищ, які б нагадували про штрафи, і про те, що за цими місцями слідкує відповідна інспекція. Також уздовж доріг мають бути таблички “Спасибі за чисте узбіччя”.
Члени Молодіжної ради погодилися створити на базі організації робочу групу, яка реалізовуватиме інформаційну кампанію в об’єднаній громаді. Робоча група включатиме представників громадськості, місцевої влади та комунальних підприємств.
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.