На Чернігівщині 272 власники самовільно збудованої нерухомості скористались правом на "будівельну амністію"
З початку дії «будівельної амністії» Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернігівській області розглянуто 276 пакетів документів на узаконення об’єктів самочинного будівництва, зведених з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року.

Таким чином, на сьогоднішній день за спрощеним механізмом у регіоні прийнято в експлуатацію 26 тис. м² житла, а 272 власники самовільно збудованої нерухомості скористались правом на «будівельну амністію». Інші документи наразі у процесі розгляду.
Нагадаємо, «будівельна амністія» запрацювала з набранням чинності Порядку №158, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 3 липня 2018 року. Документ регулює легалізацію об’єктів будівництва незначного класу наслідків (СС1), а саме:
індивідуальних (садибних) житлових, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 300 м², збудованих з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року;
будівель і споруд сільськогосподарського призначення, збудованих до 12 березня 2011 року.
За спрощеною процедурою прийняття об’єктів в експлуатацію здійснюється безоплатно, а штрафні санкції за виконання будівельних робіт без отримання документів не застосовуються.
Для того, щоб легалізувати самочинно збудовану нерухомість за механізмом «будівельної амністії» замовнику треба подати до органів держархбудконтролю через ЦНАП заяву про прийняття такого об’єкта в експлуатацію, підписану ним і співвласниками земельної ділянки та об’єкта (якщо такі є).
А також такі документи:
примірник заповненої декларації;
звіт про проведення технічного обстеження об’єкта з інформацією щодо можливості його надійної та безпечної експлуатації;
засвідчену копію документа про право власності чи користування земельною ділянкою;
засвідчену копію технічного паспорта.
Форми необхідних документів знаходяться на офіційному сайті ДАБІ в розділі «Бланки документів».
Рішення про реєстрацію декларації або її повернення на доопрацювання замовник отримає протягом 10 робочих днів з дня подання заяви. Вона стане підставою для укладення договорів про постачання в прийнятий в експлуатацію об’єкт, необхідних для його функціонування ресурсів – води, газу, тепла, електроенергії та оформлення права власності на нього.
Інформація про зареєстровану декларацію буде доступна на офіційному сайті ДАБІ в розділі «Реєстр дозвільних документів».
Отримати необхідну консультативну та практичну допомогу щодо застосування норм Порядку, зокрема при заповненні декларації та інших бланків необхідних документів, громадяни можуть у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП).
Прес-служба ДАБІ України
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.