На Чернігівщині 272 власники самовільно збудованої нерухомості скористались правом на "будівельну амністію"
З початку дії «будівельної амністії» Управлінням Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернігівській області розглянуто 276 пакетів документів на узаконення об’єктів самочинного будівництва, зведених з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року.

Таким чином, на сьогоднішній день за спрощеним механізмом у регіоні прийнято в експлуатацію 26 тис. м² житла, а 272 власники самовільно збудованої нерухомості скористались правом на «будівельну амністію». Інші документи наразі у процесі розгляду.
Нагадаємо, «будівельна амністія» запрацювала з набранням чинності Порядку №158, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 3 липня 2018 року. Документ регулює легалізацію об’єктів будівництва незначного класу наслідків (СС1), а саме:
індивідуальних (садибних) житлових, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 300 м², збудованих з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року;
будівель і споруд сільськогосподарського призначення, збудованих до 12 березня 2011 року.
За спрощеною процедурою прийняття об’єктів в експлуатацію здійснюється безоплатно, а штрафні санкції за виконання будівельних робіт без отримання документів не застосовуються.
Для того, щоб легалізувати самочинно збудовану нерухомість за механізмом «будівельної амністії» замовнику треба подати до органів держархбудконтролю через ЦНАП заяву про прийняття такого об’єкта в експлуатацію, підписану ним і співвласниками земельної ділянки та об’єкта (якщо такі є).
А також такі документи:
примірник заповненої декларації;
звіт про проведення технічного обстеження об’єкта з інформацією щодо можливості його надійної та безпечної експлуатації;
засвідчену копію документа про право власності чи користування земельною ділянкою;
засвідчену копію технічного паспорта.
Форми необхідних документів знаходяться на офіційному сайті ДАБІ в розділі «Бланки документів».
Рішення про реєстрацію декларації або її повернення на доопрацювання замовник отримає протягом 10 робочих днів з дня подання заяви. Вона стане підставою для укладення договорів про постачання в прийнятий в експлуатацію об’єкт, необхідних для його функціонування ресурсів – води, газу, тепла, електроенергії та оформлення права власності на нього.
Інформація про зареєстровану декларацію буде доступна на офіційному сайті ДАБІ в розділі «Реєстр дозвільних документів».
Отримати необхідну консультативну та практичну допомогу щодо застосування норм Порядку, зокрема при заповненні декларації та інших бланків необхідних документів, громадяни можуть у Центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП).
Прес-служба ДАБІ України
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.