Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 червня, 02:58:15

Працюй легально в Україні

10.01.2019   09:48Агенцiя

Саме такий меседж спробували донести до безробітних фахівці Варвинської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості під час семінару «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці», що відбувся 9 січня.

Участь у заході взяла начальник Варвинського відділення з питань призначення перерахунків і виплат пенсій Прилуцького об’єднаного управління Пенсійного фонду України Л.В. Устенко.

Фахівці служби зайнятості відзначили, що чимало українців, прагнучи кращої долі, їдуть шукати високооплачувану роботу за кордон. І деякі люди через свою необізнаність потрапляють у біду і не знають, як захистити свої права. За словами фахівців служби зайнятості, погоджуючись на нелегальну роботу за кордоном, треба пам’ятати, що є ризик стати жертвою трудової експлуатації або навіть торгівлі людьми. Безробітних ознайомили з суттю таких понять, як «нелегальна трудова міграція», «торгівля людьми», «дитяча праця, а також порядком працевлаштування за кодоном.

Зокрема було наголошено, що законодавство будь-якої іноземної держави захищає насамперед своїх громадян, відповідно створюючи певні бар′єри та спеціальний порядок працевлаштування іноземців. Всі умови майбутньої роботи мають бути відображені в трудовій угоді: перелік завдань, які виконуватиме працівник, місце виконання роботи й тривалість угоди; заробітна плата, харчування й проживання, яке забезпечує роботодавець; тривалість робочого дня, вихідні й святкові дні; проїзд до країни призначення й повернення на Батьківщину, включно із зобов′язаннями в разі примусового повернення; виплати в разі втрати працездатності. Якщо ж людина все ж таки потрапляє в скрутну ситуацію за кордоном, то треба звернутися за допомогою до таких організацій, як посольство або консульські установи України за кордоном; державні та неурядові організації; органи місцевого правосуддя; організації української діаспори; інші громадські організації.

Безробітних закликали працевлаштовуватися в Україні, оскільки і на Батьківщині є гідна робота, та працювати легально, адже саме у цьому випадку права людини, як найманого працівника, будуть захищені і можна буде претендувати на весь соціальний пакет, гарантований державою.

Учасники заходу взяли активну участь в обговоренні даної тематики, адже чимало з них мають рідних та знайомих людей, які працювали за кордоном. Безробітні також переглянули короткометражний фільм «Життя на продаж», в котрому одну із ролей зіграла відома українська співачка Джамала.

Наостанок фахівці служби зайнятості нагадали, що де б людина не вирішила працювали і як себе реалізовувати, її діяльність має бути безпечною та законною.

Останні новини Чернігівщини

Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20

Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.

Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36

Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.

Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13

19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.

Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44

З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.

Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини