Побудова громадянського суспільства на Чернігівщині триває
На черговому засіданні Координаційної ради з питань сприяння розвитку громадянського суспільства при облдержадміністрації, що відбулося 21 грудня, було підбито підсумки виконання плану заходів з реалізації в області Національної стратегії розвитку громадянського суспільства у 2018 році та обговорено проект аналогічного плану на наступний рік.

Як повідомив директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської ОДА Ігор Слезко, на виконання заходів обласної Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016—2020 роки «Чернігівська громада» цього року в межах кошторису використано майже 241 тисячу гривень. Зокрема, за кошти обласного бюджету вдалося реалізувати сім громадських проектів. До речі, переможці конкурсу проектів для інститутів громадянського суспільства на наступний рік вже визначені.
Основні зусилля з розбудови громадянського суспільства спрямовувались на створення сприятливих умов для функціонування та інституційного розвитку громадських організацій, забезпечення їх ефективної участі у формуванні та реалізації державної та регіональної політики. Зокрема, створено умови для проведення відповідних консультацій органів виконавчої влади з громадськістю.
За словами директора Департаменту, громадські організації, які з різних питань зверталися до облдержадміністрації, отримували всебічну підтримку (організаційну, інформаційну).
Упродовж року забезпечено підтримку діяльності Громадської ради при облдержадміністрації. Наразі розпочато формування нового складу зазначеного консультативно-дорадчого органу. Для цього вже створена ініціативна група.
Заступник голови облдержадміністрації, голова Координаційної ради Наталія Романова зауважила, що саме завдяки ініціативі Громадської ради в області відкривається Центр надання медико-психологічної реабілітації для учасників АТО/ООС, членів їхніх родин та членів родин загиблих бійців.
До речі, наступного року в області реалізовуватиметься Програма залучення організацій громадянського суспільства до надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів на 2019–2020 роки. Серед запланованих заходів — надання консультацій, послуг із соціальної реабілітації та супроводу, забезпечення соціальної інтеграції та реінтеграції соціально вразливих категорій громадян, паліативного/хоспісного догляду. Допомогу отримуватимуть люди з інвалідністю, учасники АТО та члени їх сімей, бездомні, неповнолітні, які звільнилися з місць позбавлення волі, неповнолітні засуджені, що не відбувають покарання в місцях позбавлення волі, немобільні люди та члени їх сімей, ВІЛ-позитивні особи.
Взявши до відома інформацію про виконання наміченого у поточному році, Координаційна рада розглянула та прийняла за основу план заходів з розвитку громадянського суспільства на 2019 рік. Члени Коордради до 5 січня наступного року можуть надати свої пропозиції.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Грантова підтримка агробізнесу: актуальні програми та особливості їх реалізації на Чернігівщині 10:54
Цього року, як і в попередні, агропромислові виробники Чернігівської області або ж ті, які лише планують реалізувати себе в цій сфері, можуть скористатися державною допомогою. Якою саме – розповів сьогодні на брифінгу в медіацентрі ОВА директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олег Крапивний.
Соціальний бізнес громади: у Гончарівській ТГ відкрили комунальну пекарню 10:37
Під час робочого візиту в Гончарівську громаду начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус зосередив увагу на проєктах місцевого комунального підприємства.
Незаконна порубка лісу на понад 1 млн грн – судитимуть лісника на Прилуччині 10:03
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури направлено до суду обвинувальний акт стосовно в.о. лісничого районного агролісогосподарства за фактом пособництва незаконній порубці дерев та їх перевезенні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 246 КК України).
Чернігів будує єдину цифрову освітню екосистему: підписано меморандум із офіційним партнером Google for Education 10:19
Управління освіти Чернігівської міської ради зробило стартегічний крок у цифровій трансформації галузі — підписано меморандум про співпрацю з офіційним партнером Google for Education в Україні.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:47
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 3 особи постраждали.