Фахівцями Держгеокадастру проведено 610 перевірок дотримання вимог земельного законодавства
Станом на сьогодні фахівці управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області розглянули 541 звернення юридичних, фізичних осіб і правоохоронних органів, видали 641 наказ про здійснення державного контролю, згідно з якими провели 610 перевірок дотримання вимог земельного законодавства.
За результатами перевірок виявлено 288 порушень земельного законодавства.
З метою вжиття заходів для усунення порушень земельного законодавства державні інспектори склали 275 протоколів про адміністративні правопорушення, вручили 282 приписи та винесли 220 постанов про накладання адміністративного стягнення на суму 57 630 гривень. На сьогодні штрафні санкції сплачено порушниками у сумі 52 530 гривень.
Також за результатами перевірок, державними інспекторами нараховано 2 млн 266 тис. грн шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання не за цільовим призначенням та зняття родючого шару ґрунту без спеціального дозволу. Із загальної суми в добровільному порядку порушниками відшкодовано до місцевих бюджетів Чернігівщини 2 млн 162 тис. гривень.
З метою притягнення винних осіб до кримінальної відповідальності та примусового відшкодування розміру завданої шкоди, 31 справи направлено до правоохоронних органів, всі інші матеріали передано до юридичного управління Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області для подання позовів до суду.
Прес-служба Держгеокадастру
Останні новини Чернігівщини
Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями 13:06
Про можливості інтелектуальної власності йшлося під час чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».
Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік 12:43
28 серпня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення щодо організації освітнього процесу в закладах освіти міста Чернігова у 2026/2027 навчальному році.
Знімати відео та вести блог: оголошено набір на новий сезон безкоштовної школи блогерства для підлітків з інвалідністю 12:40
В Україні втретє запускають ХІТ — Хаб Інклюзивного ТікТоку, безкоштовну школу блогерства для підлітків з усієї України віком 14–18 років, які мають інвалідність. Тут вчать знімати відео, монтувати й вести власний блог. Подати заявку можна до 31 серпня; навчання почнеться восени, а участь – безкоштовна.
СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки 11:30
Служба безпеки викрила у Чернігові ще одну схему ухилення від мобілізації і затримала організатора оборудки та його спільницю.
Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти 11:29
Житель Ніжина Іван Вовкогон знає ціну здоров’ю та силу відновлення не з чужих слів. Після повномасштабного вторгнення, незважаючи на вік, він взяв до рук зброю та разом із багатьма добровольцями в складі ТРО став на захист рідного міста.