Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 10 квітня, 13:40:22

Зустріч з чорнобильцями та ліквідаторами

12.12.2018   09:00Агенцiя

Перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук взяв участь у роботі загальних зборів членів Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» та обласного відділення Фонду допомоги інвалідам Чорнобиля, які відбулися в приміщенні Деснянської районної у м. Чернігові ради.

Провів засідання голова обласної організації ВГО «Союз Чорнобиль України» Анатолій Лігун. Він торкнувся низки гострих соціальних та медичних проблем. Були висловлені невдоволення стосовно рівня виплат ліквідаторам та чорнобильцям. Прозвучали нарікання, що фінансування чорнобильських програм з Державного бюджету України 5 років поспіль залишається на одному і тому ж рівні, попри суттєве збільшення головного кошторису країни та зростання рівня інфляції.

Учасники зборів підтримали висловлену ініціативу про звернення до Чернігівського міського голови та міської ради щодо вирішення нагальних питань, зокрема можливого забезпечення житлом чорнобильців.

Присутні вшанували пам'ять чорнобильців, життя яких трагічно обірвалося, хвилиною мовчання.

Перший заступник голови обласної ради у своєму виступі зазначив, що представницький орган Чернігівщини постійно триматиме на контролі вирішення нагальних питань соціального захисту, покращання рівня надання медичних послуг, зокрема в КЛПЗ «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення», а також забезпечення санаторно-курортного лікування, виплати компенсацій та розв'язання інші чорнобильських проблем.

Обласна рада постійно співпрацює з громадським організаціями і завжди реагує на їх звернення і пропозиції. Щорічно з обласного бюджету виділяються кошти на обласну Програму фінансової підтримки обласних громадських організацій інвалідів та ветеранів.

За поданням громадських організацій - Чернігівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» та обласного відділення Українського Фонду допомоги інвалідам Чорнобиля, в нинішньому році 479 ліквідаторів отримали підтримку з обласного бюджету.

Валентин Мельничук нагадав, що в обласному бюджеті на 2018 рік передбачено понад 3 млн гривень для пільгового медичного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Керівник висловив сподівання, що за рекомендацією профільної постійної комісії обласної ради, обласною державною адміністрацією та депутатським корпусом буде підтримана пропозиція щодо збільшення фінансування цих потреби в обласному бюджеті на 2019 рік.

Свої наміри сприяти та докладати зусилля для покращення стану надання медичної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, повідомив депутат обласної ради Дмитро Іванов.

Роз'яснення стосовно зміни до чинного законодавства надала заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в області Марія Помилуйко. Виступаюча детально проаналізувала питання пенсійного забезпечення чорнобильців, поінформувала про етапи збільшення виплат певним категоріям.

Головний лікар комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» Галина Синявська акцентувла увагу на особливостях проведення діагностичного обстеження, лікуванні та медикаментозному забезпеченні чорнобильців. Серед проблемних питань названо фінансування пільгового медичного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з урахуванням вартості ліків. Тож стан медичного обладнання та апаратури і матеріально-технічна база закладу потребує оновлення та модернізації.

Про соціальний захист, санаторно-курортне лікування чорнобильців, а також грошові компенсації пільгових статей Закону «Про стан і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» розповіла заступник Директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Катерина Тимощенко. Виступаюча повідомила, що в області статус постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС мають 71,8 тисяч осіб, серед яких понад 12 тисяч дітей, 8,8 тисяч учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та 4,4 тисячі осіб з інвалідністю. Через органи системи соціального захисту населення в області передбачено реалізацію 2-х бюджетних програм - «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка передбачає надання постраждалому населенню законодавчо визначених пільг та компенсацій, а також «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка цьогоріч, як і декілька років постпіль не фінансується.

Катерина Тимощенко детально зупинилась на питаннях забезпечення санаторно-курортного лікування та оздоровлення громадян, а також розповіла про особливості оформлення та видачі нових чорнобильских посвідчень.

Під час засідання присутні в залі активно ставили запитання членам президії, ділилися свої міркуваннями та висловлювали пропозиції щодо вирішення нагальних питань покращення соціального захисту та медичного забезпечення, впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів. Також мова йшла про участь чорнобильців в заходах, присвячених Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, яке відзначатиметься 14 грудня.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Як провести сесію онлайн та дистанційні засідання органів місцевого самоврядування

Як провести сесію онлайн та дистанційні засідання органів місцевого самоврядування 13:05

В умовах карантинних обмежень постало питання, як безпечно для здоров‘я учасників і оперативно проводити сесії місцевих рад та інші засідання органів місцевого самоврядування

UA: ЧЕРНІГІВ завершив показ серії історичних експедицій-розслідувань

UA: ЧЕРНІГІВ завершив показ серії історичних експедицій-розслідувань "Артефакти" 12:23

Проєкт «Артефакти» виходив на телеканалі UA: ЧЕРНІГІВ з 19 січня до 5 квітня цього року. За цей час глядачі побачили 12 випусків - розслідування історичних загадок Чернігівщини.

Відсьогодні в Україні перевірятимуть на COVID-19 всіх людей з пневмонією - МОЗ

Відсьогодні в Україні перевірятимуть на COVID-19 всіх людей з пневмонією - МОЗ 12:01

В Україні відсьогодні будуть перевіряти на коронавірус всіх людей з пневмонію. Про це на брифінгу повідомив заступник міністра охорони здоров’я - головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Чернігівським рибоохоронним патрулем біля с. Мньов викрито правопорушника з 12 кг незаконно добутої риби

Чернігівським рибоохоронним патрулем біля с. Мньов викрито правопорушника з 12 кг незаконно добутої риби 11:37

Дев’ятого квітня Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході спільного рибоохоронного рейду разом з представниками національної поліції та прикордонного загону Чернігівщини викрито правопорушника із забороненими знаряддями лову.