Зустріч з чорнобильцями та ліквідаторами
Перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук взяв участь у роботі загальних зборів членів Чернігівської обласної організації Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» та обласного відділення Фонду допомоги інвалідам Чорнобиля, які відбулися в приміщенні Деснянської районної у м. Чернігові ради.

Провів засідання голова обласної організації ВГО «Союз Чорнобиль України» Анатолій Лігун. Він торкнувся низки гострих соціальних та медичних проблем. Були висловлені невдоволення стосовно рівня виплат ліквідаторам та чорнобильцям. Прозвучали нарікання, що фінансування чорнобильських програм з Державного бюджету України 5 років поспіль залишається на одному і тому ж рівні, попри суттєве збільшення головного кошторису країни та зростання рівня інфляції.
Учасники зборів підтримали висловлену ініціативу про звернення до Чернігівського міського голови та міської ради щодо вирішення нагальних питань, зокрема можливого забезпечення житлом чорнобильців.
Присутні вшанували пам'ять чорнобильців, життя яких трагічно обірвалося, хвилиною мовчання.
Перший заступник голови обласної ради у своєму виступі зазначив, що представницький орган Чернігівщини постійно триматиме на контролі вирішення нагальних питань соціального захисту, покращання рівня надання медичних послуг, зокрема в КЛПЗ «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення», а також забезпечення санаторно-курортного лікування, виплати компенсацій та розв'язання інші чорнобильських проблем.
Обласна рада постійно співпрацює з громадським організаціями і завжди реагує на їх звернення і пропозиції. Щорічно з обласного бюджету виділяються кошти на обласну Програму фінансової підтримки обласних громадських організацій інвалідів та ветеранів.
За поданням громадських організацій - Чернігівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» та обласного відділення Українського Фонду допомоги інвалідам Чорнобиля, в нинішньому році 479 ліквідаторів отримали підтримку з обласного бюджету.
Валентин Мельничук нагадав, що в обласному бюджеті на 2018 рік передбачено понад 3 млн гривень для пільгового медичного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Керівник висловив сподівання, що за рекомендацією профільної постійної комісії обласної ради, обласною державною адміністрацією та депутатським корпусом буде підтримана пропозиція щодо збільшення фінансування цих потреби в обласному бюджеті на 2019 рік.
Свої наміри сприяти та докладати зусилля для покращення стану надання медичної допомоги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, повідомив депутат обласної ради Дмитро Іванов.
Роз'яснення стосовно зміни до чинного законодавства надала заступник начальника головного управління Пенсійного фонду України в області Марія Помилуйко. Виступаюча детально проаналізувала питання пенсійного забезпечення чорнобильців, поінформувала про етапи збільшення виплат певним категоріям.
Головний лікар комунального лікувально-профілактичного закладу «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» Галина Синявська акцентувла увагу на особливостях проведення діагностичного обстеження, лікуванні та медикаментозному забезпеченні чорнобильців. Серед проблемних питань названо фінансування пільгового медичного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з урахуванням вартості ліків. Тож стан медичного обладнання та апаратури і матеріально-технічна база закладу потребує оновлення та модернізації.
Про соціальний захист, санаторно-курортне лікування чорнобильців, а також грошові компенсації пільгових статей Закону «Про стан і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» розповіла заступник Директора департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Катерина Тимощенко. Виступаюча повідомила, що в області статус постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС мають 71,8 тисяч осіб, серед яких понад 12 тисяч дітей, 8,8 тисяч учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та 4,4 тисячі осіб з інвалідністю. Через органи системи соціального захисту населення в області передбачено реалізацію 2-х бюджетних програм - «Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка передбачає надання постраждалому населенню законодавчо визначених пільг та компенсацій, а також «Забезпечення житлом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка цьогоріч, як і декілька років постпіль не фінансується.
Катерина Тимощенко детально зупинилась на питаннях забезпечення санаторно-курортного лікування та оздоровлення громадян, а також розповіла про особливості оформлення та видачі нових чорнобильских посвідчень.
Під час засідання присутні в залі активно ставили запитання членам президії, ділилися свої міркуваннями та висловлювали пропозиції щодо вирішення нагальних питань покращення соціального захисту та медичного забезпечення, впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів. Також мова йшла про участь чорнобильців в заходах, присвячених Дню вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, яке відзначатиметься 14 грудня.
Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.
На прикордонні Чернігівщини внаслідок ворожої атаки постраждала цивільна жінка: поліція документує наслідки 13:42
Сьогодні вранці у прикордонній Сновській громаді Корюківського району ворожий дрон поцілив у 54-річну жінку, яка їхала мопедом.