Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 18:03:56

Лікарі опановують тромбекстракцію – прогресивну методику в лікуванні ішемічного інсульту

11.12.2018   08:53Агенцiя

Лікарі Чернігівської міської лікарні №2 активно відслідковують нові тенденції та методики в лікуванні пацієнтів із гострим порушенням мозкового кровообігу – ішемічним інсультом.

Цього разу фахівці закладу взяли участь у тренінгу, присвяченому ендоваскулярному (хірургічному) лікуванню гострих ішемічних інсультів. Триденний захід – із 21 по 23 листопада – відбувся в Ризі, cтолиці Латвії.

Своїм досвідом ділилися лікарі P.Stradins Clinical University Hospital. Чернігівську міську лікарню №2 представляли: лікар-невролог, завідувач неврологічного відділення Ольга Федорова; завідувач відділення інтервенційної радіології (рентгено-хірургічний блок) та рентгенології – серцево-судинний, ендоваскулярний хірург відділення серцево-судинної хірургії Олександр Бараненко; інтервенційний кардіолог Оксана Ребенок.

Під час тренінгу фахівці P.Stradins Clinical University Hospital наочно продемонстрували свої дії під час надходження пацієнта з ішемічним інсультом у межах «терапевтичного вікна», ефективність тромбекстракції, відповіли на всі супутні запитання, здійснили фаховий розбір переліку найчастіших помилок, які виникають під час лікування пацієнта з гострим порушенням мозкового кровообігу. А також ознайомили учасників заходу із потужною матеріально-технічною базою, яка дозволяє відпрацювати лікарям навички як на сучасних муляжах, тваринних органокомплексах, так й асистуючи провідним хірургам.

Як прокоментувала необхідність такого тренінгу Ольга Федорова, на сьогодні в нашому регіоні найефективнішим методом лікування гострого ішемічного інсульту є проведення тромболітичної терапії впродовж так званого «терапевтичного вікна».

Йдеться про 3-4,5 години із моменту порушення кровообігу в мозку, коли тромболізис – визнана в усьому світі методика розчинення тромбу, що сприяє відновленню у хворого нормального кровотоку при інсульті і до 30% підвищує його шанси вижити й уникнути інвалідності, – ще можливий. Тромболітичне лікування в Чернігівській міський лікарні №2 проводиться з 2012 року. Метод – досить успішний.

Тромболітичні препарати надходять за державними закупівлями, тож пацієнт за ці ліки нічого не сплачує. Попри плюси методики, на сьогодні є суттєва необхідність додати ще одну ланку в лікуванні хворих із гострим порушенням мозкового кровообігу, яка покращить результати. Адже далеко не всі тромби вдається розчинити.

Як акцентував увагу Олександр Бараненко, йдеться про використання методу механічної тромбекстракції – тобто видалення тромбу. Тромбекстракція – це більш агресивна методика. Здійснюється прокол, через який спеціальним тонким інструментом інтервенційний хірург заходить в артерію, що живить мозок, зокрема в сонну артерію та її гілки. Згідно з дослідженнями, механічна тромбекстракція – не панацея, втім удвічі результатівніша від тромболізису. Але за умови правильно підібраного пацієнта, який входить до визначення «терапевтичне вікно».

Запровадити передовий метод – тромбекстракцію – планують згодом і в Чернігівській міській лікарні №2.

Відсутність спеціального інструментарію для виконання тромбекстракції, який є вкрай дороговартісним, є суттєвою перешкодою. Втім головна проблема в подоланні інсульту навіть не в коштах. Найбільша перешкода – це відсутність ментального усвідомлення, що реальну допомогу можна надати пацієнтові з гострим порушенням мозкового кровообігу лише в межах «терапевтичного вікна» – тобто впродовж перших 3-4,5 годин від початку захворювання до потрапляння хворого в операційну. Навіть попри те, що лікарі постійно ведуть активну інформаційну кампанію протидії серцево-судинним захворюванням та вмінню скоординувати свої дії у критичній ситуації. Це стосується як медичного персоналу, так і пересічних громадян.


Довідково:
Інсульт – друга за частотою причина смерті людей в усьому світі й основна причина довготривалої непрацездатності. В Україні кожні 5 хвилин інсульт вражає одну людину, кожні 12 хвилин від нього помирають.



Управління охорони здоров'я Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини