На Чернігівщині налічується 452,6 тисяч сімей
За даними вибіркового обстеження умов життя домогосподарств, на Чернігівщині налічується 452,6 тисяч сімей (в Україні - 17 млн.).
З них 58,7% проживають у міських поселеннях, решта (41,3%) - у селах.
Найбільш урбанізованими є промислово розвинені регіони - Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Харківська та Запорізька області. Тут у міських поселеннях проживає від 90,7% до 76,9% сімей.
І навпаки, для Закарпатської, Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської, Вінницької та Рівненської областей більш характерне проживання домогосподарств у сільській місцевості (59,3% - 50,9%).
Середній розмір сім'ї в області становить 2,34 особи ( в Україні - 2,58).
Область відноситься до регіонів із високою часткою одинаків, які становлять 31,1% усіх домогосподарств (у той час як у західних областях лише 20,5% - 12,1%).
Із двох осіб складаються 28,2% сімей області, з трьох - 22,8%. Багаточисельні домогосподарства (чотири особи й більше) становлять 17,9% і більш характерні вони для сільської місцевості.
Останні новини Чернігівщини
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.
У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27
У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.
Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05
Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:24
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23
Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.