Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 10:23:18

Засідання оперативного штабу щодо розповсюдження грипу та ГРВІ

13.11.2018   11:48Агенцiя

На засіданні оперативного штабу, що проходив 9 листопада під головуванням заступника начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Володимира Пуліна, обговорювалася ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ в області, розглядалися питання готовності лікувально-профілактичних закладів до роботи в епідемічний період, стан забезпеченості лікарськими засобами, проведення вірусологічних обстежень та імунізації населення проти грипу.

З 1 жовтня поточного року ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» розпочав здійснювати моніторинг захворюваності на грип та ГРВІ. Епідемічна ситуація щодо цих захворювань як в Україні, так і в області відповідає середньому рівню для даної пори року. «За 45 тиждень 2018 року в області захворіло 4395 осіб, з них 3139 дітей, рівень захворюваності нижче епідпорогу на 20,9%. Госпіталізовано 97 осіб, з них 77 дітей, – повідомив завідувач відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань обласного лабораторного центру Артем Ярошенко. – По місту Чернігову захворіло 2197 осіб, з них 1762 дитини, рівень захворюваності нижче епідемічного порогу на 31,7%. Вакциновано від грипу 1559 осіб, в тому числі 604 дитини».

Лікарі наголошують, що найдієвіший засіб профілактики грипу – проведення щорічної вакцинації. За інформацією адміністрації КП «Ліки України» в мережі аптек області наявна якісна та дієва вакцина «Ваксігрип», яка зміцнює імунітет людини, змушує його працювати більш активно і продуктивно.

ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» зазначає, що при проведенні імунізації проти грипу ймовірність тяжкого перебігу захворювання та ускладнень зменшується на 60%, смертельних випадків меншає на 80%, а частота госпіталізації зменшується приблизно на 50%. Передусім щеплення рекомендоване людям, які входять до груп ризику, а саме: медпрацівникам,учителям, дітям віком до п’яти років, вагітним, літнім людям віком від 60 років, пацієнтам із хронічними захворюваннями, усім, хто працює в місцях скупчення людей. Щоб зробити щеплення необхідно звернутися до сімейного лікаря, який огляне пацієнта і, якщо немає протипоказань, видасть рецепт для придбання вакцини та обговорить наступні дії по проведенню щеплення. До речі, начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш повідомив учасникам штабу, що він особисто та члени його родини нещодавно вже зробили щеплення проти грипу.

Обговоривши ситуацію в області, представники штабу намітили ряд заходів щодо профілактики та організації лікування хворих на грип та ГРВІ..


Прес-служба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:55

Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

Психологічна підтримка для людей, які зазнали страждань внаслідок війни 09:51

Український ветеранський фонд започатковує терапевтичну групу для тих, хто зазнав страждань внаслідок війни – людей, які чекають рідних з фронту, внутрішньо переміщених осіб та усіх, хто відчуває тривогу і знесилення через війну.

25 квітня: цей день в Україні і світі

25 квітня: цей день в Україні і світі 08:47

ДЕНЬ 792 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 792 RUSSIAN AGRESSION

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.