Апеляційним судом ухвалено вирок, яким винну особу засуджено до 7 років 6 місяців позбавлення волі з конфіскацією майна
У судовому засіданні підтверджено вчинення обвинуваченим з кінця 2012 року по жовтень 2013 року кримінальних правопорушень.
Колегія суддів Чернігівського апеляційного суду за скаргою прокурора скасувала у зв’язку з м’якістю призначеного покарання вирок Новозаводського районного суду, яким жителя міста Чернігова засуджено за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 263 КК України (незаконне придбання, носіння та зберігання вогнепальної зброї без передбаченого законом дозволу), ч. 1 ст. 309 КК України (незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту), ч. 1 ст. 307 КК України (незаконне зберігання та перевезення психотропних речовин з метою збуту), ч. 2, ч. 3 ст. 307 КК України (незаконний збут психотропних речовин, вчинений повторно та в особливо великих розмірах).
Прокурором доведено, що суд першої інстанції при ухваленні вироку не врахував, що обвинувачений хоча в силу ст. 89 КК України і вважається не судимим, але раніше притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення злочинів проти власності.
Кількість епізодів злочинної діяльності обвинуваченого, їх тяжкість, кількість особливо небезпечних психотропних речовин та наркотичних засобів, які він зберігав та збував мешканцям міста Чернігова, не могли бути підставою для призначення покарання нижче від найнижчої межі, встановленої санкціями ч. 2 та ч. 3 ст. 307 КК України.
Апеляційний суд підтвердив обґрунтованість правової позиції прокурора про необхідність призначення більш суворого покарання та засудив обвинуваченого до позбавлення волі на строк 7 років 6 місяців з конфіскацією майна.
Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 09:48
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортна пригода, 2 пожежі. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
24 лютого: цей день в Україні і світі 09:44
День 1462 Російська агресія - Day 1462 Russian aggression
На Ніжинщині поліцейські вилучили у місцевого мешканця вибухівку та наркотики 16:18
Співробітники сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції під час санкціонованого обшуку у 35-річного мешканця Бахмацької громади виявили й вилучили дві тротилові шашки вагою 200 г кожна та пакет з подрібненою та висушеною речовиною, що схожа на канабіс.
Увага пасажирам: відновлює роботу маршрут №4, змінюється маршрут №11 16:16
До уваги пасажирів електротранспорту Чернігова. Повідомляємо, що з 23 лютого 2026 року змінюється робота деяких маршрутів міського електротранспорту.
«Ідентичність, що звучить українською»: у Чернігові відбувся круглий стіл з нагоди Міжнародного дня рідної мови 12:13
З нагоди Міжнародного дня рідної мови, який щорічно відзначають 21 лютого, напередодні в Чернігові відбувся круглий стіл «Ідентичність, що звучить українською».