Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 19 квітня, 11:09:30

Деінституціалізація: кожна дитина має відчувати родинне тепло

31.10.2018   13:27Агенцiя

У серпні минулого року в Україні затвердили Національну стратегію реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, що передбачає створення до 2026 року умов для догляду і виховання дитини у сімейному або ж наближеному до сімейного середовищі.

Як створити такі умови, за яких потреба в інтернаті просто зникне, — питання, що хвилює і владу, і громадськість. Адже на першому місці — благополуччя та інтереси самої дитини.

За сприяння міжнародної благодійної організації «Надія та житло для дітей», яка є провідним експертом із впровадження деінституціалізації, у Чернігові проведено одноденний тематичний тренінг. Його учасники — члени профільної обласної міжвідомчої робочої групи говорили як про шкідливий вплив інституційного виховання на розвиток дитини, так і розвиток послуг та форм альтернативного догляду в процесі реформи. Участь у роботі взяла заступник голови Чернігівської ОДА Наталія Романова.

Такі навчання також планують проводити для міжвідомчих робочих груп, утворених на рівні громад.

Згадана організація в липні та жовтні цього року підготувала 40 тренерів–консультантів, два з них — з Чернігівщини (Юлія Олифіренко, заступник начальника Служби у справах дітей ОДА, та Тетяна Плескач, заступник голови ГО «Українська Асоціація Матерів»).

— Кожна дитина має право на сім’ю і дитинство, яке проходить не в стінах інтернату, а в атмосфері домашнього затишку, — наголосила Наталія Романова. — Ця справа (ред.: процес деінституціалізації) потребує чималих зусиль та професійного підходу фахівців усіх галузей, дотичних до реформи, розвитку спектру соціальних послуг на місцях, широкого залучення громадського сектору та продуктивної взаємодії складових системи охорони дитинства.

До слова, лише на Чернігівщині проживає більше двох тисяч сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 93% з них охоплені сімейними формами виховання. У сім’ях опікунів чи піклувальників — майже 1,4 тисячі дітлахів. В області створено 200 прийомних сімей та 26 дитячих будинків сімейного типу.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини