Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 04:44:00

Громадські активісти розповіли, наскільки якісно ремонтують дороги на Чернігівщині. ВІДЕО

31.10.2018   09:25Агенцiя

30 жовтня в прес-центрі "Чиста політика" пройшов брифінг на якому громадська організація «Чернігівський Центр Прав Людини" презентувала підсумки моніторингу якості дорожньо-будівельних робіт в Чернігівській області.

Керівник Чернігівського Центру Прав Людини Олександр Підгорний розповів, що члени організації пройшли навчання, щоб займатися громадським моніторингом якості ремонту доріг. Громадський моніторинг - це не такий моніторинг, яким займаються спеціальні лабораторії, громадські активісти не беруть проб асфальтобетону, не досліджують його склад, а лише виявляють візуальні дефекти та недоліки: чи є тріщини та вибоїни, як облаштовані узбіччя та інші.

У рамках проекту буде оглянуто близько 200 кілометрів доріг, які відремонтовані з літа 2016 до осені 2018 року. Вже оглянуто майже половину.

"На перший погляд відремонтовані дороги виглядають гарно, але ми придивилися до них прискіпливіше", - говорить Олександр Підгорний.
Що саме побачили громадські активісти розповів експерт проекту Чернігівського Центру Прав Людини Сергій Нестеренко:

"Головне, що ми з'ясували - дорожні роботи виконуються не зовсім якісно. Якість ремонту залежить від підрядника".

Він розповів про результати огляду ремонту доріг Київ - Чернігів - Нові Яриловичі, Ріпки - Городня - Сновськ та Городня – Бурівка. А також презентував фотографії виявлених дефектів та недоліків.

Перше порушення, типове для більшості доріг - неякісне покриття. На новому асфальтобетонному покритті часто видні сліди викришування, тріщини. Причиною цього може бути недотримання температурного режиму при укладці полотна, або погана укатка.

Друге типове порушення - погано облаштовані узбіччя. Наявність правильних узбіч - це запорука того, що асфальт довгий час залишатиметься неушкодженим. Якщо ж вони облаштовані неправильно, то на узбіччях збиратиметься вода, яка потраплятиме під дорожнє полотно і руйнуватиме його. Також відсутність нормальних узбіч не дозволяє з'їжджати на них транспортним засобам.

При огляді доріг були виявлені різні пошкодження полотна: тріщини, вибоїни та інші. Такі пошкодження має виявляти організація, яка утримує ці дороги, і забезпечувати їх ліквідацію протягом декількох днів. Але, судячи з побаченого, виявлені пошкодження з'явилися вже досить давно.

Громадські активісти аналізували й інформацію про закупки ремонтних робіт. При цьому виявили проблеми з доступом до публічної інформації. Так, один з виконавців ремонтних робіт ПрАТ "ШРБУ-82" на вимогу надати копії актів виконаних робіт відповіло, що не є розпорядником інформації й не надав цих актів. Хоча, згідно з законодавством, всі підприємства, які отримують бюджетні кошти, мають надавати інформацію про їх використання.

"Матеріали, зібрані під час моніторингу, які вказують на те, що хтось вчинив злочин в ході ремонту, ми будемо передавати до правоохоронних органів" - сказав Сергій Нестеренко. - "Ми хочемо, щоб дороги не просто були відремонтовані, а були відремонтовані якісно".

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини