Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 8 грудня, 20:28:00

Кошти на утеплення житла – чи кошти на сплату зростаючих тарифів

30.10.2018   11:51Агенцiя

Опалювальний сезон розпочався, в оселях мешканців багатоповерхівок з’явилося тепло. Як та скільки коштуватимуть ці послуги, особливо після офіційного підняття тарифів на газ про це споживачі невдовзі дізнаються.

Багато хто розраховує на отримання підтримки від держави у вигляді субсидій. Порядок оформлення субсидій змінюється протягом кожного сезону. Опрацьовуються  новітні підходи в процесі надання та оформлення цього виду допомоги. Це відбувається для того щоб таку потрібну підтримку отримували саме ті громадяни, які її потребують.

«Мені наприклад надали 149 кубів газу на жовтень, а я використала тільки 100, а 49 мені не перенесуть на наступний місяць, тож за вчора взяла і спалила майже 20. А чого ж це їх мають в мене забрати» - розповіла одна з учасниць заходу. І такі випадки не поодинокі, отримання підтримки від держави не стимулює людей до економії, хоча в кінці опалювального сезону можна отримати відшкодування за 100 кубів газу, або 100 кв/год електрики, яка використовується домогосподарством для опалення, про що далеко не кожен українець знає.

Альтернативою субсидіям мало би стати раціональне споживання ресурсів, та можливість регулювати його кількість. На жаль не всі мешканці мають змогу регулювати кількість тепла, яке використовується родиною, адже для цього необхідні особливі технічні умови. Для мешканців, які створили ОСББ  держава заклала кошти на термомодернізаційні заходи, в тому числі і на встановлення ІТП (індивідуального теплового пункту), завдяки якому будинок отримує змогу керувати витратами тепла. в залежності від температурного режиму. Але цей крок потребує від мешканців порозуміння та бажання співпрацю вати.

Відвідувачі центру занятості жваво цікавляться можливостями, які надає держава. Питання які були задані під час заходу стосувались Програми енергогефективності, та можливостей, які вона надає пересічним громадянам. Також зацікавила учасників інформація щодо того як можна заощаджувати на інших комунальних послугах. Кілька учасників розповіли про бажання створити ОСББ у своєму будинку, та про застороги які є в їхніх сусідів, щодо цього кроку. Громадянська Мережа ОПОРА провадила інформаційно - роз’яснювальну роботу в будинках де була така ініціатива. В кількох з цих будинків було створено об’єднання співвласників, тож для бажаючих отримати інформацію та допомогу в організаційних питаннях і надалі будуть проводитись такі заходи. «Субсидія – це хороша допомога в перехідний період, але не можна допускати щоб цей період тривав постійно. Економічний розвиток, вкладення кошів в модернізацію та альтернативну енергетику в подальшому надасть більше користі, ніж витрачання  в «пусту»» - зазначила Висіканець Наталія, координатор житлово-комунальних та енергетичних програм ГМ ОПОРА.

 За коментарями звертайтесь: місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець, тел.: +38 093 765 69 31

Останні новини Чернігівщини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини

За матеріалами СБУ до 12 років позбавлення волі засуджено російського військового, причетного до викрадення дитини 13:30

За матеріалами Служби безпеки України, до 12 років позбавлення волі заочно засуджено російського військового Миколу Хачатуряна, причетного до викрадення неповнолітньої дитини.

 Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача

Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік» чекає на читача 13:26

Краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2024 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових, побачив світ і чекає на зацікавленого читача.

До 15 років позбавлення волі засуджено військовослужбовця, який забезпечував житлом і продуктами військових рф 13:20

За матеріалами ДБР суд ухвалив обвинувальний вирок співробітнику Служби Департаменту охорони об’єктів УДО України. Йому призначено 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна за вчинення державної зради. Також зрадника позбавлено військового звання «майстер-сержант».

Поліцейські Новгород-Сіверщини завітали з гостинцями до малечі на прикордонні 13:14

Ці діти щодня чують звуки вибухів та на собі відчувають всі труднощі військового часу. Маленькі мешканці прикордонних громад області чи не найбільше потерпають від нещадних ворожих обстрілів.

Олександр Ломако привітав зі святом працівників місцевого самоврядування та вручив відзнаки 10:57

Вчора, 7 грудня, з нагоди Дня місцевого самоврядування працівникам Чернігівської міської ради вручили почесні відзнаки міської ради та медалі «За оборону Чернігова».