Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 22:15:15

Інформаційна кампанія на підтримку Бюджету участі Менської ОТГ

29.10.2018   16:58

Що таке бюджет участі? Для чого його впроваджують? Які переваги він надає у вирішенні проблем громади? – відповіді на ці та інші питання представили експерти Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії на зустрічі з депутатами Менської міської ради та членами виконкому 25 жовтня.

Олександр Підгорний, керівник Ресурсного центру, який діє на базі ГО «Центр Доброчин» підкреслив, що впроваджуючи Бюджет участі, міська влада повинна залучити жителів Менської ОТГ до процесів управління. Треба змінити радянську ментальність жителів громади. Міська влада повинна і готова впроваджувати різні їхні ініціативи, але для цього від громадян потрібна допомога і активність.

Що дасть Бюджет участі:
- визначення та вирішення проблем, які найбільше хвилюють жителів міста та ОТГ;
- створення ефективного механізму взаємодії органу місцевого самоврядування та жителів громади (можливість впливати на бюджетну політику);
- формування довіри громадян до місцевої влади;
- підвищення відкритості діяльності органів місцевого самоврядування та залучення населення до процесу прийняття рішень.

Бюджет участі дає можливість активізації людей. Завдяки цьому влада бачить тих активних членів громади, які хочуть щось змінювати у містах свого проживання. З точки зору громади – це інструмент прямої демократії, за допомогою якого громадяни беруть активну участь у розподілі частини бюджетних коштів громади, з точки зору органу місцевого самоврядування – це частина бюджету ОТГ, з якої обов’язково фінансуються проекти та пропозиції, подані безпосередньо громадянами.

Відповідно до Бюджету участі, проекти пропонує громада, а втілює їх, за участі все тієї ж громади, міська влада.

«Бюджет участі - це можливість кожного жителя Менської ОТГ сформувати свою ініціативу, і реалізувати її за кошти бюджету ОТГ шляхом відкритого голосування мешканців» – зазначила Ірина Синельник, експерт з партиципаторного врядування, член робочої групи з впровадження бюджету участі у м. Чернігів.

Даний механізм дає можливість конструктивної взаємодії мешканців та представників місцевої влади. Він заохочує мешканців співпрацювати й об’єднуватися.

Експерти Ресурсного центру надали всі необхідні документи стосовно прийняття Бюджету участі в Мені. Далі – справа за депутатами!

Метою проекту «Управління конфліктом в громадах для якісних змін», що здійснюється Центром «Доброчин» за підтримки Програми МФВ «Демократична практика”, є діалог і залучення громадян до участі в проведенні реформ освіти та місцевого самоврядування.


Центр Доброчин

Останні новини Чернігівщини

Ходити з молотком та арматурою: у Чернігові затримали блогера, який у своїх відео розповідав, як чинити опір ТЦК 15:38

У Чернігові затримали місцевого блогера з ніком "Звичайний хлопець". Чоловік на власному YouTube-каналі розповідав, як чинити опір співробітникам ТЦК за допомогою молотка, заточеної монети, піску, бензину, арматури та іншими способами.

На Прилуччині поліцейські затримали торгівця наркотиками 15:28

Співробітники Прилуцького райвідділу поліції задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених 42-річним мешканцем Парафіївської громади. Роздрібного наркодилера затримано до ізолятора тимчасового тримання.

Подальшу долю Сновської гімназії обговорювали під час розширеної виїзної наради 15:23

Минулого тижня голова обласної ради Олена Дмитренко відвідала Сновську громаду у зв’язку із тим, що постало питання доцільності функціонування комунального закладу «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради в контексті оптимізації мережі закладів освіти інституційного догляду та виховання дітей

Представниці Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів 15:20

16-17 квітня 2024 року Асоціація міст України провела у Києві дводенний тренінг для представників муніципалітетів України. Спеціалістки відділу міжнародних відносин та інвестицій і управління економічного розвитку міста Чернігівської міської ради взяли участь у тренінгу, на якому була представлена друга частина Навчальної програми для розвитку спроможності цільових муніципалітетів, яку розробила Асоціація міст України.

У Чернігові поліцейські затримали двох посадовців державної установи, які налагодили корупційну схему отримання хабарів з підприємців 15:15

Поліцейські слідчого управління поліції Чернігівщини спільно з оперативниками обласного Управління стратегічних розслідувань затримали «на гарячому» начальника та інспектора одного з відділів державної установи з питань праці, які підозрюються в отриманні хабаря від директора місцевого підприємства.