Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 3 липня, 12:26:00

До 74-ї річниці вигнання нацистів із України

29.10.2018   09:02Агенцiя

День 28 жовтня 1944 року навіки вкарбований у національну пам’ять українців. Адже саме тоді, в результаті успішної Карпатської наступальної операції, Україна була остаточно звільнена від нацистських окупантів.

Відтоді і повсякчас ми вшановуємо воїнів, які ціною неймовірних зусиль повернули на нашу землю мир та надію на краще життя.

Наступ радянських військ на українських фронтах розпочався восени 1943 року. Це був доленосний і трагічний час: у ході наступальних операцій на території України обірвалися життя трьох мільйонів воїнів. Вони були різними за національністю, освітою, походженням, та всіх їх об’єднувало одне — нестримне прагнення перемогти загарбників, щоб повернути людям право на життя й свободу.

Ми глибоко вдячні та низько вклоняємось усім борцям з нацизмом. Серед них тільки у Червоній армії СРСР воювало 7 мільйонів наших співвітчизників (3,5 мільйона з них загинуло), ще понад чверть мільйона вояків — у лавах інших армій антигітлерівської коаліції, в Українській повстанській армії — 100 тисяч бійців. Загалом український народ втратив у тій війні від 8,5 до 10 мільйонів своїх синів і доньок.

Не стала щасливим винятком у тій трагедії і доля Чернігівщини. В області з населенням менше двох мільйонів жителів тільки протягом 1941-го було мобілізовано до лав Червоної армії 10% населення — майже 200 тисяч осіб. Після вигнання нацистських окупантів у 1943 році — ще 167 тисяч осіб. На фронтах війни загинуло 134,5 тисячі наших земляків.

У цілому ж за роки німецько-радянської війни чисельність населення нашої області скоротилася на 506 тисяч осіб. Страшні і непоправні втрати.

Здавалося б, нестерпний біль та масштаби трагедії мають назавжди закарбуватися у людській пам’яті і стати пересторогою від її повторення, та знову знайшлися діячі, що прагнуть переділу Європи, зазіхають на українську територію. І знову українці, а серед них і чимало чернігівців, змушені боронити свою землю зі зброєю в руках.

І вже сучасні герої-нащадки переможців нацизму своєю звитягою, мужністю та патріотизмом дають нам привід пишатися і вірити, що Україна переможе, збереже свою волю, єдність і незалежність та здобуде нарешті мирне і щасливе майбутнє для усіх своїх громадян.

Доземно вклоняючись нині усім захисникам і визволителям України, ми як ніколи глибоко усвідомлюємо непереможну велич любові до рідного краю, яка робить нас нездоланними, а нашу віру в перемогу — непохитною.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41

Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.

На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10

Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.

Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28

В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).