Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 лютого, 11:02:08

Винуватця ДТП, що позбавив життя дитину, засуджено до 5 років ув'язнення

24.07.2012   13:38

Апеляційним судом Чернігівської області винесено остаточний вирок у кримінальній справі про загибель малолітньої дитини внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, яка мала місце 5 років тому, наприкінці червня 2007-го, у селі Щаснівка Бобровицького району Чернігівщини.

Суд встановив, що 25-річний (на той момент) односелець загиблої дитини, керуючи за дорученням автомобілем ВАЗ-21099, під час руху сільською вулицею порушив вимоги низки пунктів Правил дорожнього руху України, проявив неуважність, неправильно оцінив дорожню обстановку, яка склалася при виникненні небезпеки для руху, своєчасно не зменшив швидкість свого транспортного засобу, коли побачив на узбіччі дитину, та скоїв наїзд на малюка, що почав перебігати дорогу. Внаслідок цього наїзду 6-річний хлопчик отримав тяжкі травми, від яких помер на місці пригоди. Водій же, крикнувши випадковим свідкам, аби викликали «швидку допомогу», повернувся за кермо і втік з місця трагедії.

В процесі судового розгляду кримінальної справи було з'ясовано, що обвинувачений того дня відпочивав з друзями на водоймі поблизу села. Він разом з іншими членами компанії споживав алкогольні напої, спочатку горілку, а потім пиво, хоча у зворотній шлях також збирався їхати за кермом. Під час повернення до села автомобіль обвинуваченого, як встановила експертиза, рухався зі швидкістю, яка набагато перевищує дозволену у населених пунктах. Ця обставина, поряд із перебуванням водія у нетверезому стані і відповідною загальмованістю його реакцій, вирішальним чином вплинула на розвиток подій після появи на дорозі малолітнього пішохода.

Вивчивши всі обставини справи, Апеляційний суд Чернігівської області дійшов висновку, що покарання, призначене засудженому судом першої інстанції, є достатнім і необхідним для його виправлення та попередження нових злочинів, що можливе лише в умовах його ізоляції від суспільства. Відтак колегія суддів залишила вирок Бобровицького районного суду без змін. Згідно з ним, засуджений проведе 5 років у місцях позбавлення волі, після чого не матиме права керувати транспортними засобами впродовж іще 3-х років. Крім того, він мусить відшкодувати батькам загиблого малюка матеріальні витрати, пов'язані з похованням сина, та сплатити 100 тисяч гривень, як компенсацію моральної шкоди.

Останні новини Чернігівщини

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства

Протягом тижня Чернігівським рибоохоронним патрулем зафіксовано 63 порушення Правил рибальства 11:01

З 20 по 27 лютого Чернігівським рибоохоронним патрулем вилучено 96 кг незаконно добутих водних біоресурсів та 92 од. заборонених знарядь лову

"Математика важлива" - всеукраїнська конференція освітян у Чернігові 10:35

Педагоги з одинадцяти областей України зібралися в Чернігові для участі у науково-практичній STEM-конференції «Математика важлива».

Звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік прийнятий на сесії

Звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік прийнятий на сесії 10:15

27 лютого на черговій 52 сесії Чернігівської міської ради 7 скликання депутати прийняли звіт про виконання міського бюджету Чернігова за 2019 рік.

Петро Порошенко заявив про політично вмотивовані переслідування

Петро Порошенко заявив про політично вмотивовані переслідування 10:08

Петро Порошенко прибуде у п’ятницю на допит у ДБР – попри те, що справи проти нього політично вмотивовані, а рішення Печерського суду ухвалені із порушенням закону.