Чернігівці приносять до поліції незареєстровані "стволи" для подальшої утилізації або законного оформлення
В області триває місячник добровільної здачі збої. Оперативно-профілактична операція дає громадянам змогу здати незареєстровану зброю й уникнути покарання за її незаконне зберігання або навіть легалізувати її та зареєструвати на своє ім’я.

З початку місячника минуло вже два тижні. За цей час до Чернігівського відділу поліції звернулося з десяток осіб, які вирішили в законний спосіб розібратися зі зброєю, що поза законом зберігалася в них у шафі чи на горищі.
Так, для утилізації чернігівці добровільно принесли в поліцію цілий арсенал дрібнокаліберних спортивних гвинтівок, серед яких - 49 однозарядних гвинтівок ТОЗ-8, 44 гвинтівки ТОЗ-12, 6 дрібнокаліберних гвинтівок СМ-2, 3 «мілкашки» УРАЛ-2, 2 гвинтівки БИ-4 та набої.
Також містяни вирішили побзутися однієї спортивної гвинтівки МЦ-12, пристрою травматичної дії ПМР, газового револьвера «МЕ-38», газового пістолета Valtro та мисливської гладкоствольної рушниці ТОЗ-БМ.
Інші громадяни вирішили залишити зброю собі, тому звернулися до сектору дозвільної системи Чернігівського відділу поліції з проханням допомогти з реєстрацією. Йдеться про мисливську нарізну зброю - мисливський карабін ОПСКС калібру 7,62мм, мисливську гладкоствольну рушницю МЦ 21–12, ІЖ-54, та мисливський нарізний карабін МКМ-072СБ калібру 7,62мм.
Якщо вищезгадана зброя не була викрадена та не була знаряддям злочину, то її зареєструють на осіб, які її знайшли та зберігали.
У противному разі якщо містяни незаконно зберігають незареєстровану вогнепальною або холодною зброю, вони можуть бути притягнуті до відповідальності.
Такий факт мав місце у жовтні. Під час патрулювання поліцейські виявили місцевого жителя, який розсікав по місту з предметом, схожим на зброю. Згідно зі статтею 263 Кримінального кодексу України (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами та вибуховими речовинами) передбачене позбавлення волі на строк від трьох до семи років. Поліція відкрила кримінальне провадження, а зброю направила на експертизу.
Детальніше про незаконне поводження зі зброєю та види покарань можна дізнатися в публікації «З 1 жовтня на Чернігівщині стартував місячник добровільної здачі зброї».
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Наша артилерія насипає! 11:40
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:38
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.
Виплати, які з 1 липня 2025 року здійснюватиме Пенсійний фонд України 10:41
Із 1 липня 2025 року Пенсійний фонд України отримав повноваження щодо виплати 39 видів державних соціальних допомог, соціальних стипендій, які раніше призначалися та виплачувалися органами соціального захисту населення.
На Чернігівщині суд виніс вирок організатору злочинної групи крадіїв, яка викрала майна на 1,4 млн грн 10:10
Розглянувши матеріали кримінального провадження щодо організатора злочинної групи, яка спеціалізувалася на крадіжках у великих та особливо великих розмірах, Чернігівський районний суд призначив зловмиснику покарання у вигляді 7 років і 1 місяця позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фахівці з психологічної допомоги опановують сучасні методики роботи з психотравмою в умовах війни 09:28
В обласному центрі стартував спеціалізований тренінг «Нейропсихологічна десенсибілізація у роботі з травмою війни» для фахівців з психологічної допомоги (психологів, психотерапевтів).