Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 11 серпня, 22:45:12

Чернігівський міський голова вимагає від перевізників платити прозорі зарплати та встановити валідатори

17.10.2018   12:28

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко на розширеній міській нараді 16 жовтня прокоментував публікації про ймовірне підвищення вартості проїзду в громадському транспорті Чернігова.

Мер міста вважає, що в основі формування тарифів мають бути об’єктивні розрахунки. Втім перевізники у місті досі працюють непрозоро. Загальновідомо – і в тому числі фіскальним та правоохоронним органам – що оплата праці водіїв і облік виручки відбувається таким чином, щоби сплачувати у бюджет якомога менше. На думку міського голови, настав час змінити цю ситуацію.

-  Там де ходять гроші – їх треба рахувати. Не може завжди так бути, що всі все знають – але не втручаються, - заявив міський голова.

Як відомо, більшість водіїв «маршруток» у Чернігові офіційно отримують мінімальну заробітну плату. При цьому валідаторів у транспорті немає, тож всі обчислення кількості перевезених пасажирів, у тому числі пільгових категорій, нереальні.

Владислав Атрошенко підкреслив: рішення щодо громадського транспорту має бути комплексним. Тобто, спершу заходи з обліку кількості пасажирів та прозорі зарплати, і тільки тоді розрахунки ціни квитка.

Як відомо, минулого тижня перевізники Чернігова звернулися до міської ради з пропозицією підняти вартість проїзду, аргументуючи це стрімким подорожчанням палива. Інформація про це була швидко поширилась у ЗМІ.

Вимагати перегляду вартості проїзду для пасажирів перевізники мають право – адже за відповідним наказом Мінтрансу (№1175 від 17.11.2009) зміна вартості палива більш ніж на 10% є однією з передумов перегляду тарифів на пасажироперевезення. Дійсно, за останні тижні дизпаливо підвищилось у ціні на 22%, газ – на 26%. А питома вага паливно-мастильних матеріалів у структурі тарифу – до 40%. Відтак перевізники надали пропозиції збільшити вартість проїзду на різних маршрутах від 7,8 грн до 11,45 грн.

Разом з тим, підвищення вартості проїзду у міському транспорті є регуляторним актом, тож його прийняттю має передувати відповідна процедура. Вона включає в тому числі оприлюднення проекту регуляторного акту та місячний термін на збір пропозицій усіх зацікавлених осіб. Станом на сьогодні проект такого регуляторного акту не оприлюднювався.

 
Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Виплати допомоги по вагітності та пологах нараховано 219 працюючим жінкам Чернігівщини

Виплати допомоги по вагітності та пологах нараховано 219 працюючим жінкам Чернігівщини 17:57

Протягом липня управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Чернігівській області прийняло до оплати заяви-розрахунки для фінансування допомоги по вагітності та пологах на суму 6,5 млн грн.

За позовом прокуратури з особи стягнуто 200 тисяч гривень збитків, завданих незаконною порубкою дерев

За позовом прокуратури з особи стягнуто 200 тисяч гривень збитків, завданих незаконною порубкою дерев 17:39

Чернігівський апеляційний суд за участі прокуратури залишив без змін рішення Коропського районного суду області. У задоволенні апеляційної скарги фізичної особи, в якій ставилося питання про скасування рішення суду першої інстанції, суд відмовив.

Поліція передала до суду провадження про організовану групу наркозакладчиків

Поліція передала до суду провадження про організовану групу наркозакладчиків 17:27

Слідчі Головного управління Національної поліції в Чернігівській області склали обвинувальний акт стосовно організованої групи, що продавала наркотики безконтактним шляхом на території регіону, та направили його до суду.

Чернігівський район: внаслідок розряду блискавки сталося загоряння житлового будинку

Чернігівський район: внаслідок розряду блискавки сталося загоряння житлового будинку 17:24

10 серпня о 12:42 до оперативно-координаційного центру Управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу двоповерхового житлового будинку, що у с. Кобилянка Чернігівського району.

На 13 осіб зросла кількість хворих на COVID-19 в області

На 13 осіб зросла кількість хворих на COVID-19 в області 12:13

ЗгідноЗгідно з даними щоденного моніторингу, протягом доби в області підтверджено ще 13 діагнозів COVID-19. з даними щоденного моніторингу, протягом доби в області підтверджено ще 13 діагнозів COVID-19.