Чернігівський міський голова вимагає від перевізників платити прозорі зарплати та встановити валідатори
Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко на розширеній міській нараді 16 жовтня прокоментував публікації про ймовірне підвищення вартості проїзду в громадському транспорті Чернігова.

Мер міста вважає, що в основі формування тарифів мають бути об’єктивні розрахунки. Втім перевізники у місті досі працюють непрозоро. Загальновідомо – і в тому числі фіскальним та правоохоронним органам – що оплата праці водіїв і облік виручки відбувається таким чином, щоби сплачувати у бюджет якомога менше. На думку міського голови, настав час змінити цю ситуацію.
- Там де ходять гроші – їх треба рахувати. Не може завжди так бути, що всі все знають – але не втручаються, - заявив міський голова.
Як відомо, більшість водіїв «маршруток» у Чернігові офіційно отримують мінімальну заробітну плату. При цьому валідаторів у транспорті немає, тож всі обчислення кількості перевезених пасажирів, у тому числі пільгових категорій, нереальні.
Владислав Атрошенко підкреслив: рішення щодо громадського транспорту має бути комплексним. Тобто, спершу заходи з обліку кількості пасажирів та прозорі зарплати, і тільки тоді розрахунки ціни квитка.
Як відомо, минулого тижня перевізники Чернігова звернулися до міської ради з пропозицією підняти вартість проїзду, аргументуючи це стрімким подорожчанням палива. Інформація про це була швидко поширилась у ЗМІ.
Вимагати перегляду вартості проїзду для пасажирів перевізники мають право – адже за відповідним наказом Мінтрансу (№1175 від 17.11.2009) зміна вартості палива більш ніж на 10% є однією з передумов перегляду тарифів на пасажироперевезення. Дійсно, за останні тижні дизпаливо підвищилось у ціні на 22%, газ – на 26%. А питома вага паливно-мастильних матеріалів у структурі тарифу – до 40%. Відтак перевізники надали пропозиції збільшити вартість проїзду на різних маршрутах від 7,8 грн до 11,45 грн.
Разом з тим, підвищення вартості проїзду у міському транспорті є регуляторним актом, тож його прийняттю має передувати відповідна процедура. Вона включає в тому числі оприлюднення проекту регуляторного акту та місячний термін на збір пропозицій усіх зацікавлених осіб. Станом на сьогодні проект такого регуляторного акту не оприлюднювався.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.