Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 11 серпня, 08:50:23

Ремонти доріг в Чернігові через неконкурентні процедури

01.10.2018   09:25

Щороку в Чернігові проводять капітальний та поточний ремонт внутрішньо-будинкових проїздів. “Загалом, у Чернігові нараховується 551 вулиця. Загальна їх протяжність 359,3 км. Значна їх частина знаходиться не у найкращому стані і потребує ремонту.

У 2018 році капітально відремонтовано дорожнє покриття вулиць площею 47,9 тис. метрів квадратних”, - повідомила прес-служба Чернігівської міської ради 26 вересня на своїй сторінці в соціальній мережі  Facebook.
ГО “Центр політичних студій та аналітики” проаналізувало закупівлі капітальних ремонтів доріг Управлінням ЖКГ та ЖЕКами міста за 2017-2018 роки. Цікавими виявилися окремі адреси та угоди.

Нагадаємо:закупівля робіт понад 1,5 млн. грн. вимагає проведення тендеру, а закупівлі до цієї суми замовники в основному проводять через процедуру звітування, тобто без торгів.


1 тендер - 2 і більше адрес


Є договори, які об’єднують кілька поштових адрес та будинків. Наприклад, ремонт проїзду за адресами вул. Рокосовського б. 30, 30а, 32, 34, 38, 48. Сума угоди склала 1,17 млн. грн. й відбулася за процедурою звітування про укладені угоди. Тендер проводило КП “ЖЕК-10”.
Також показовим є тендер, що організовувало Управління  ЖКГ у серпні 2017 року. По ньому дорогу ремонтують також за кількома адресами: вул. Козацька б. 18, 20. Сума угоди склала 528 965 грн. Те ж Управління проводить у 2018 році тендер на три адреси по вул. Князя Чорного, б 11, 13, просп. Миру, б. 16. Сума угоди склала  1,9 млн. грн. Тендер проведений за процедурою відкритих торгів.
 
Тендер на ремонт дороги по вул. Рокосовського б. 30, 30а, 32, 34, 38, 48

Такі процедури (тобто на кілька адрес разом) з капітального ремонту внутрішньо-будинкових проїздів можна побачити по Чернігову не один чи два, тож така практика існує.  Проте більше все ж тендерів, що “прив’язані” до однієї адреси. Така практика небезпечна можливим дробленням робіт та як результат уникненням проведення відкритих торгів.
Чому це питання постало? Бо є практика 1 тендер - 1 адреса.


1 тендер - 1 адреса


23 серпня 2018р. Управління ЖКГ міської ради повідомило про зміни та доповнення до переліку об’єктів на капітальний ремонт внутрішньо-будинкових проїздів у житловій забудові. Сьогодні завершилися майже всі тендерні процедури й відбуваються ремонти. Є окремі закупівлі, що вимагають уваги.
Ремонт за адресами вул. Самоквасова, б. 11, 13, 15. На ці адреси проведено 3 тендери. Усі вони допорогові, а суми коливаються від 700 тисяч до 1,3 млн. грн. Фактично всі адреси розташовані поряд, а дорожне полотно одне. Ремонтує ці адреси підприємство ТОВ “Армшляхбуд”, власником якого є АндранікМкртчян, син Володі Мкртчяна. До речі, про корупційні схеми з їхньою участю, ТОВ “ШБУ-14”, Управлінням ЖКГ писали неодноразово місцеві видання.
 

Тендер на ремонт дороги по вул.Самоквасоваб  11, 13, 15

Тендери проведені в один період - із 24 травня до 04 червня 2018 року. Загальна сума угод складає 2 811 717,19 грн., а це вже кошти для конкурентних торгів.
Схожі ситуації (але не ідентичні) з тендерами та ремонтами про проспекту Перемоги, б. 14, 18; вул. Незалежності, б. 62, 64, 68.

Нажаль ми бачимо що Чернігівські замовники можуть об’єднувати декілька адрес в один тендер, а можуть і один проїзд поділити на декілька закупок, головне щоб ці закупки не перевищували суму у 1,5 млн.грн. Таким чином не порушуючи чинне законодавство обходять тендерну, а відповідно конкурентну процедуру закупівлі робіт.

*Матеріал створений в рамках реалізації проекту «Прозорі комунальні підприємства», який реалізується Центром «ЕЙДОС» за фінансової підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні в рамках Програми MATRA.


ГО «Центр політичних студій та аналітики»

Останні новини Чернігівщини

В Чернігові поліцейські вилучили у «закладчика» наркотики та психотропну речовину, а також півмільйона гривень готівкою

В Чернігові поліцейські вилучили у «закладчика» наркотики та психотропну речовину, а також півмільйона гривень готівкою 20:06

Співробітники Чернігівського райуправління поліції та регіонального Управління боротьби з наркозлочинністю викрили 34-річного мешканця Чернігова, який розповсюджував наркотики шляхом «закладок».

Судом задоволено позов прокурора щодо незаконної передачі земель історико-культурного призначення

Судом задоволено позов прокурора щодо незаконної передачі земель історико-культурного призначення 19:59

Господарський суд Чернігівської області задовольнив позов прокуратури, заявлений в інтересах Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області.

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: одна платіжка замість двох і зручний графік оплати електроенергії та її розподілу

ТОВ «Чернігівгаз Збут»: одна платіжка замість двох і зручний графік оплати електроенергії та її розподілу 19:48

Все більше клієнтів команди постачальників ТВІЙ ГАЗЗБУТ, до якої входить ТОВ «Чернігівгаз Збут», користується можливістю сплачувати за електричну енергію та її розподіл через постачальника.

Нова пошта шукає підрядників для ремонту відділень по всій країні

Нова пошта шукає підрядників для ремонту відділень по всій країні 19:44

Нова пошта розпочинає проєкт реновації відділень по всій Україні, як поштових, так і вантажних, щоб надати можливість українському бізнесу працювати під час війни та підвищити комфорт для своїх клієнтів.

Більше 4 тисяч працевлаштованих за 7 місяців...

Більше 4 тисяч працевлаштованих за 7 місяців... 19:40

Ще 361 особу залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 653 -скеровано на професійне навчання.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини