Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 13 липня, 11:16:09

В Україні вступили в силу зміни щодо притягнення до відповідальності за порушення правил паркування

01.10.2018   07:57Агенцiя

Відповідний закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів» був прийнятий у грудні 2017 року.

Зміни покликані ліквідувати стихійне паркування та проблеми, пов'язані з ним.

Про нововведення у правилах зупинки, стоянки та паркування автомобілів розповів перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Національної поліції України Олексій Білошицький.

За його словами, уповноважені особи зможуть виносити постанови по справі про адміністративне правопорушення без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

«Таким чином, правоохоронці не будуть зобов'язані чекати на водія, як зараз, щоб виписати йому штраф. Також відповідно до нового закону, це зможуть робити і спеціальні муніципальні служби», – розповів перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції.

Він додав, що якщо адміністративне правопорушення, передбачене частинами 1, 3 ст. 122 (в частині порушення правил зупинки, стоянки), частинами 1, 2  ст. 152-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зафіксовано в режимі фотозйомки (відеозапису), посадова особа уповноваженого підрозділу Національної поліції або інспектор з паркування зобов’язані розмістити на лобовому склі транспортного засобу копію постанови про притягнення до адміністративної відповідальності. Це відбувається за умови, якщо технічні можливості дозволяють встановити відповідальну особу на місці вчинення правопорушення. Якщо ж технічні можливості не дозволяють цього зробити, уповноважена особа має розмістити на лобовому склі транспортного засобу повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності.

Олексій Білошицький наголосив, що згідно із законом автомобіль можуть евакуювати у таких випадках:

1. Транспортний засіб поставлено на проїзній частині у два та більше рядів;
2. Розташовано у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, зокрема:
а) на залізничних переїздах;
б) на трамвайних коліях;
в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях;
г) на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі;
д) тощо;
3. Своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі, осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;
4. Розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
5. Розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;
6. Перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;
7. Порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

Водночас перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції зазначив, що при тимчасовому затриманні транспортного засобу місце розташування такого транспортного засобу буде фіксуватися в режимі фотозйомки (відеозапису).

«Інформація про тимчасове затримання транспортного засобу буде передаватися на абонентський номер рухомого (мобільного) зв’язку та на адресу електронної пошти, зазначені належними користувачами або особами, за якими зареєстровані транспортні засоби. Однак, станом на сьогодні, є багато власників, які під час реєстрації транспортного засобу не надали електронну пошту чи мобільний номер. Також над даним питанням працюють спеціалісти МВС для того, щоб це виправити та впровадити», – розповів Олексій Білошицький.

За його словами, повернення затриманого транспортного засобу відбуватиметься невідкладно після сплати штрафу та вартості послуги із його транспортування та зберігання. Передбачено також запровадження обов’язкового страхування цивільної відповідальності суб‘єкта господарювання, що надає послуги із транспортування та зберігання транспортних засобів, на випадок заподіяння шкоди при здійсненні цих операцій.

«Необхідно ще доопрацювати декілька технічних деталей і привести деякі підзаконні акти у відповідність до цих нововведень. Але вже дуже скоро ми побачимо ці правила в дії, і вулиці наших міст стануть більш комфортними як для пішоходів, так і для водіїв», – підкреслив Олексій Білошицький.


Департамент комунікації Національної поліції України

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).