Поліція затримала серійних розбійників, які грабували пенсіонерів по селах
Поліція Чернігівщини затримала групу зловмисників, які під виглядом соцпрацівників проникали до помешкань літніх селян та, застосовуючи насильство, відбирали у них коштовності та гроші.
Останнім часом до поліції Чернігівщини почали надходити повідомлення про скоєння низки однотипних пограбувань та розбійних нападів на оселі сільських пенсіонерів. Невідомі називалися соціальними працівниками або збирачами металобрухту та проникали до помешкань, після чого нападали на стареньких, зв’язували їх або завдавали їм тілесних ушкоджень, вимагаючи віддати заощадження. Отримавши бажане, швидко зникали.
Приголомшені нападами люди, особливо з урахуванням віку, не могли до пуття пригадати прикмети розбійників. Лише пам'ятали, що ті смаглявої зовнішності.
Останній такий напад стався кілька днів тому в Козелецькому районі. Представившись соцпрацівником, невідомий увірвався в оселю дідуся, побив його та зачинив у кімнаті, а сам обнишпорив усю хату. Тим часом спільниця нападника страхувала його дії, залишаючись на вулиці. Щойно зловмисник знайшов заховані у скрині 12 тисяч гривень та забрав, обоє втекли.
Провівши ряд оперативно-розшукових заходів, кримінальна поліція ГУНП в Чернігівській області вирахувала підозрюваних. Був розроблений план їх затримання, до якого були залучені оперативники Козелецького відділення поліції та їх колеги з Управління карного розшуку, а також патрульні поліцейські. В результаті злагоджених спільних дій поліції та працівників прокуратури вдалося затримати підозрюваних, які пересувалися автівкою.
Затримані виявилися жителями Носівського та Козелецького районів. Причому лідер злочинної групи вже перебуває у розшуку за підозрою в скоєнні розбійного нападу на Волині. Його затримано в порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України.
Після затримання поліцією проведено ряд обшуків, в результаті яких виявлено докази по останньому нападу на дідуся та ряд матеріальних цінностей, які засвідчують зайняття зловмисників злочинною діяльністю – ордени та медалі ветеранів, речі потерпілих, також вилучено авто, на якому пересувалися злочинці.
Наразі поліція підозрює цю групу в скоєнні серії розбійних нападів та пограбувань у декількох районах Чернігівщини. Також перевіряється можлива причетність затриманих до аналогічних злочинів у інших регіонах України.
Поліція проводить досудове розслідування. Тривають слідчі дії.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
Землевпорядники Чернігівщини оцифрували понад 9,8 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель у першому півріччі 2026 року 16:54
Упродовж січня – червня 2026 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області перевели в електронну форму понад 9,8 тис. документацій Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель.
Від маленької сауни-бочки до сучасного комплексу відпочинку 16:33
Саме такий шлях пройшла родина Макаренків із села Хотинівка на Ніжинщині. Масштабувати бізнес Олегу та Юлії допомогли грантові програми, зокрема «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» від служби зайнятості.
За матеріалами СБУ 7 років ув’язнення отримав один з учасників каналу втечі ухилянтів за кордон 16:11
За доказовою базою Служби безпеки заочно засуджено до 7 років позбавлення волі одного з учасників каналу незаконного виїзду за кордон українських громадян призовного віку.
Ремонт укриття і термомодернізація ліцею: як громади Ніжинщини готуються до нового навчального року 15:43
Під час візиту на південь регіону начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав дві громади – Ніжинську і Талалаївську сільську. У фокусі – готовність ТГ до старту нового навчального сезону.
Хотіла купити запчастини до авто, натомість втратила 15 тисяч гривень: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахраїв на інтернет-майданчиках 15:21
Шахраї часто розміщують на інтернет-платформах фейкові оголошення про продаж різних товарів та переконують покупців робити передоплату. Поліцейські вкотре закликають громадян бути пильними під час здійснення покупок у інтернет-магазинах та сплачувати за товар виключно після його отримання й перевірки.