Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 3 червня, 13:40:48

Ще три жительки Чернігівщини можуть отримати почесне звання "Мати-героїня"

05.09.2018   17:39Агенцiя

Клопотання про нагородження жінок підтримала колегія Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації на засіданні, яке відбулося сьогодні, 5 вересня.

Серед претенденток – матері п’ятьох дітей із Семенівщини та Сосниччини, а також мати шістьох дітей з Ічнянщини.

Крім того, мова йшла про заходи, які проводяться обласними та місцевими органами влади для підтримки багатодітних родин.

Так, на сьогодні в області проживає 6760 багатодітних сімей, в яких виховується майже 23 тисячі дітей. Найбільше родин з трьома дітьми – 5147, або 76 %, ще 638 сімей (9,4 %) виховують по п’ять дітей. Тринадцять родин Чернігівщини мають по 10 і більше дітей.

Більше половини (близько 3,6 тисячі) багатодітних сімей звільнені від оплати за харчування дітей в загальноосвітніх закладах області, близько тисячі родинам надана гуманітарна допомога.

На початок серпня посвідчення батьків багатодітних сімей отримали 393 родини, посвідчення дитини з багатодітної сім’ї – 1104 особи. Аби не виникало проблем з бланками таких посвідчень, в обласному бюджеті на цей рік передбачено 147 тисяч гривень на їх виготовлення.

Пільгами на оплату житлово-комунальних послуг скористалися біля 4,5 тисячі багатодітних родин; на придбання твердого палива та скрапленого газу – 1,4 тисячі сімей; на позачергове встановлення квартирних телефонів та п’ятдесятивідсоткову знижку абонентної плати за користування телефоном – 244.

Департаментом сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації спільно із райдержадміністраціями та органами місцевого самоврядування проводяться заходи з поліпшення житлових та соціально-побутових умов багатодітних сімей, які виховують 5 і більше дітей, та вшанування «Матерів-героїнь». На ці потреби з обласного бюджету цьогоріч передбачено понад 425 тисяч гривень.

Окрім цього, учасники засідання розглянули хід оздоровчої кампанії. У 2018 році на організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей передбачено більше 70 мільйонів гривень. Наразі використано понад 56 мільйонів гривень (80 %). Зокрема, з обласного бюджету – біля 27 мільйонів гривень (64 % від запланованого), з бюджетів районів, міст та об’єднаних територіальних громад – понад 18 мільйонів гривень (94 %). Ще більше 11 мільйонів гривень на оздоровчу кампанію залучено з інших джерел.

На початок вересня послуги оздоровлення та відпочинку отримали 52 тисячі дітей (56,4 %). Оздоровлені близько 18 тисяч дітей (19,2 %), відпочинкові послуги надані більше 34 тисячам дітей (37,2 %). Значна увага приділена дітям пільгових категорій, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки.

Серед інших питань, розглянутих членами колегії, – ефективність роботи обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», співпраця Департаменту з ОТГ у реалізації державної політики стосовно сім’ї та молоді, фізичної культури і спорту.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові розпочав роботу велопатруль

У Чернігові розпочав роботу велопатруль 12:56

Сьогодні вперше на вулиці міста виїхав справжній поліцейський велопатруль. Інспектори на двоколісних транспортних засобах вишикувались в сквері імені Богдана Хмельницького, де до них звернувся начальник управління патрульної поліції Андрій Думич.

У партії

У партії "Слуга Народу" призначили керівників обласних осередків. У Чернігівський - Павло Халімон 12:34

У політичній партії «Слуга Народу» призначили керівників обласних осередків у дев’яти регіонах України.

У росіянина на кордоні вилучили кортик

У росіянина на кордоні вилучили кортик 12:07

В міжнародному автомобільному пункті пропуску «Сеньківка» на виїзд з України оформлявся легковий автомобіль «Фіат». В якості пасажира в ньому слідував 50-річний громадянин Росії.

Заробітна плата в області. ДОВІДКА

Заробітна плата в області. ДОВІДКА 11:32

На підприємствах, в установах та організаціях Чернігівської області у квітні 2020 року було зайнято майже 173 тис. штатних працівників. На оплату їхньої праці спрямовано 1503 млн.грн. Номінальна заробітна плата в розрахунку на одного штатного працівника становила 8697 грн (в Україні – 10430 грн), що на 5,8% більше, ніж у квітні 2019 року.

Школярам – про філармонійний центр

Школярам – про філармонійний центр 11:27

Група школярів чернігівської школи «МудрАнгелики» - це вже хор? Виявляється, хор, якщо є буквально п’ять хвилин часу і досвідчений педагог.