Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 24 липня, 14:42:57

Ще три жительки Чернігівщини можуть отримати почесне звання "Мати-героїня"

05.09.2018   17:39Агенцiя

Клопотання про нагородження жінок підтримала колегія Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації на засіданні, яке відбулося сьогодні, 5 вересня.

Серед претенденток – матері п’ятьох дітей із Семенівщини та Сосниччини, а також мати шістьох дітей з Ічнянщини.

Крім того, мова йшла про заходи, які проводяться обласними та місцевими органами влади для підтримки багатодітних родин.

Так, на сьогодні в області проживає 6760 багатодітних сімей, в яких виховується майже 23 тисячі дітей. Найбільше родин з трьома дітьми – 5147, або 76 %, ще 638 сімей (9,4 %) виховують по п’ять дітей. Тринадцять родин Чернігівщини мають по 10 і більше дітей.

Більше половини (близько 3,6 тисячі) багатодітних сімей звільнені від оплати за харчування дітей в загальноосвітніх закладах області, близько тисячі родинам надана гуманітарна допомога.

На початок серпня посвідчення батьків багатодітних сімей отримали 393 родини, посвідчення дитини з багатодітної сім’ї – 1104 особи. Аби не виникало проблем з бланками таких посвідчень, в обласному бюджеті на цей рік передбачено 147 тисяч гривень на їх виготовлення.

Пільгами на оплату житлово-комунальних послуг скористалися біля 4,5 тисячі багатодітних родин; на придбання твердого палива та скрапленого газу – 1,4 тисячі сімей; на позачергове встановлення квартирних телефонів та п’ятдесятивідсоткову знижку абонентної плати за користування телефоном – 244.

Департаментом сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації спільно із райдержадміністраціями та органами місцевого самоврядування проводяться заходи з поліпшення житлових та соціально-побутових умов багатодітних сімей, які виховують 5 і більше дітей, та вшанування «Матерів-героїнь». На ці потреби з обласного бюджету цьогоріч передбачено понад 425 тисяч гривень.

Окрім цього, учасники засідання розглянули хід оздоровчої кампанії. У 2018 році на організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей передбачено більше 70 мільйонів гривень. Наразі використано понад 56 мільйонів гривень (80 %). Зокрема, з обласного бюджету – біля 27 мільйонів гривень (64 % від запланованого), з бюджетів районів, міст та об’єднаних територіальних громад – понад 18 мільйонів гривень (94 %). Ще більше 11 мільйонів гривень на оздоровчу кампанію залучено з інших джерел.

На початок вересня послуги оздоровлення та відпочинку отримали 52 тисячі дітей (56,4 %). Оздоровлені близько 18 тисяч дітей (19,2 %), відпочинкові послуги надані більше 34 тисячам дітей (37,2 %). Значна увага приділена дітям пільгових категорій, які потребують особливої соціальної уваги і підтримки.

Серед інших питань, розглянутих членами колегії, – ефективність роботи обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», співпраця Департаменту з ОТГ у реалізації державної політики стосовно сім’ї та молоді, фізичної культури і спорту.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Бюджет показує пріоритети розвитку територій громади

Бюджет показує пріоритети розвитку територій громади 11:11

Коропська громада має реальні доходи на 1 мешканця близько 8,1 тисячі гривень. Такий показник свідчить про достатній рівень фінансової спроможності для створення умов розвитку інфраструктури та людського потенціалу громади.

Першопрохідці «Нової української школи»

Першопрохідці «Нової української школи» 11:07

Педагогічний колектив Прилуцького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 7 (ліцей № 7) активно готується до впровадження Державного стандарту базової освіти (5-9 класи).

Оновлення Стратегії розвитку Ніжинської ТГ в рамках програми DOBRE

Оновлення Стратегії розвитку Ніжинської ТГ в рамках програми DOBRE 11:01

Днями відбулось чергове засідання робочої групи з оновлення Стратегії розвитку Ніжинської територіальної громади в рамках програми DOBRE за координації польського та українського експертів зі стратегічного планування Робертом Жарковські та Володимиром Бойко.

На площі біля Катерининської церкви встановили нові лавки з урнами та почали оздоблювати клумби 10:55

Площа біля Катерининської церкви заграла новими барвами, адже тепер там з'явилось багато нових лавок та урн. Також зелену зону на території, яка оточує площу, почали прикрашати квітами та створювати там нові клумби.

Стан паспортизації та реєстрації пасік обговорено під час онлайн-наради за участю представників ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області

Стан паспортизації та реєстрації пасік обговорено під час онлайн-наради за участю представників ГУ Держпродспоживслужби в Чернігівській області 10:48

22 липня під час онлайн-наради за участю представників Департаменту агропромислового розвитку, структурних підрозділів Держпродспоживслужби, райдержадміністрацій, територіальних громад, агровиробників та пасічників обговорено питання державної підтримки галузі тваринництва в Чернігівській області.