Бізнес любить сміливих та ініціативних
Свого часу вони не злякалися стати на захист Батьківщини, а повернувшись із зони АТО до буденних справ, не спасували перед труднощами, вирішили знову ризикнути… і стали підприємцями, кардинально змінивши своє життя.
Цих 9 чоловіків із однією чарівною жінкою об’єднують спільні риси характеру – сміливість, рішучість, ініціативність, а ще – довіра до служби зайнятості. Адже протягом січня – липня 2018 року саме ці 10 громадян відкрили власну справу за її сприяння.
«Безробітним, які бажають стати підприємцями, надається консультаційна, правова та фінансова підтримка, - говорить начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню Чернігівського обласного центру зайнятості Олена Кульгейко. - Для них проводяться тематичні семінари, тренінги, профдіагностичні тестування на визначення підприємницького потенціалу, надаються індивідуальні профконсультації, а також допомога у визначенні бізнес-ідеї та складанні бізнес-плану. Підприємців-початківців служба зайнятості підтримує й матеріально, надаючи їм виплату допомоги по безробіттю одноразово для відкриття власної справи».
Колишні безробітні втілюють свої бізнес-ідеї в різних сферах діяльності: виробництві, сільському господарстві, торгівлі, наданні різноманітних видів послуг, зокрема ремонтних та транспортних.
Наприклад, цього року власну справу відкрив АТОшник з Чернігова Антон Муравейник. Наразі він директор науково-виробничого підприємства «Тейден», що виробляє засоби гігієни. Успішно працює і його побратим куликівець Андрій Кисіль. Наприкінці минулого року він звернувся до районного центру зайнятості за допомогою в працевлаштуванні. Оскільки підходящої роботи на ринку праці для нього не було, йому запропонували спробувати себе в підприємницькій діяльності й гарантували підтримку служби зайнятості. Тепер чоловік має в Куликівці власний спеціалізований магазин з продажу рибальських товарів.
Цікавою бізнес-ідеєю може похвалитися Прилуччина. Її жителька Наталія Черевко за сприяння служби зайнятості відкрила власну справу з виготовлення солодощів, а саме: зефіру та зефірної продукції з натуральних компонентів. Поступово звичайне жіноче захоплення кулінарією переросло в родинний бізнес. Смачна, запашна, оригінальна, а головне натуральна продукція без барвників та консервантів знайшла чимало поціновувачів. Її залюбки купують не лише в Прилуках, а й далеко за межами.
Отже, відкриваючи власну справу, завжди варто пам’ятати: універсальних рішень на всі випадки життя не існує. Дуже багато залежить від особистості, її наполегливості, кмітливості, працездатності.
Започаткувати, а головне, успішно вести свій бізнес – справа, звісно, важка й ризикована, але зазвичай цікава й прибуткова. У службі зайнятості кажуть: «Бізнес любить сміливих та ініціативних» і обіцяють психологічно підготувати людину до роботи, фінансово полегшити старт, дати всю можливу інформацію з різних аспектів підприємництва.
Валентина Федусь
Останні новини Чернігівщини
Маємо залучати молодь до прийняття рішень у громадах: Іван Ващенко – на зустрічі з юнаками та юнками 12:44
Минулої суботи заступник голови ОДА Іван Ващенко зустрівся з активною молоддю регіону. Захід під назвою «Молодь і влада: зустріч без краваток» відбувся в обласному молодіжному центрі та був присвячений Дню Гідності та Свободи.
Митрополит Епіфаній звершив Божественну літургію в Катерининському соборі Чернігова 12:42
Предстоятель Православної Церкви України, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній сьогодні перебував у Чернігові.
Троє постраждалих – армія рф продовжує атакувати місто Чернігів 12:26
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом воєнного злочину (ч. 1 ст. 438 КК України).
“Любов карпатських гір” у філармонійному центрі 12:24
Вечір у звичайному карпатському селі. Люди збираються на вечорниці — співають, хоровод водять, веселяться.
Валерій Власенко виборов бронзу чемпіонату Європи з паранастільного тенісу в Швеції 12:23
З 20 до 25 листопада у шведському місті Хельсінборг відбувається чемпіонат Європи ITTF European Para Championships 2025.