Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 вересня, 23:27:56

Громади Чернігівщини почали задумуватися про міжмуніципальне співробітництво

17.08.2018   11:19Агенцiя

І в цьому їм допомагає Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми "U-LEAD" з Європою".

15 серпня у Ічнянській міській раді відбулася консультативна зустріч Людмили Чабак, радника з питань децентралізації Чернігівського ЦРМС, з представниками Ічнянської та Парафіївської об’єднаних територіальних громад.

Тема обговорення була присвячена співробітництву громад.

За словами Людмили Чабак, об'єднані громади Чернігівщини починають серйозно задумуватися над необхідністю міжмуніципального співробітництва. «Це стосується таких сфер діяльності, як позашкільна освіта, вивезення побутових відходів, створення та утримання пожежних команд, центрів надання соціальних послуг тощо», - сказала радник.

Для Ічнянської громади актуальним є співробітництво, пов'язане зі створенням та утриманням пожежних команд, наданням бібліотечних послуг.

«Співробітництво територіальних громад - один з інструментів політики місцевого розвитку, який набуває останнім часом дедалі більшого поширення в багатьох європейських країнах, й у нас зокрема. В Україні вже є позитивні практики міжмуніципального співробітництва, коли дві чи більше громад на договірних засадах домовляються про спільне вирішення питань, які є для них актуальними», - підкреслила Людмила Чабак.

Отже, Ічнянська та Парафіївська громади зробили перший крок в напрямку співробітництва та власного розвитку завдяки синергії та ефективної співпраці.

 
Чернігівський ЦРМС

Останні новини Чернігівщини

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 127, одужали 45, померли четверо

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 127, одужали 45, померли четверо 16:16

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 25 вересня в області зафіксовано 127 нових випадків COVID-19.

У Чернігівській ОДА обговорили проєкт Регіонального плану управління відходами

У Чернігівській ОДА обговорили проєкт Регіонального плану управління відходами 12:41

У четвер, 24 вересня відбулося засідання робочої групи щодо розробки проєкту Регіонального плану управління відходами у Чернігівській області, яке провів заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко.

Прилуки: нагороджено переможців літературного конкурсу

Прилуки: нагороджено переможців літературного конкурсу "Місто моє" 12:33

З нагоди відзначення 935-ї річниці міста Прилуки відділом культури і туризму міської ради спільно з Прилуцькою центральною бібліотекою імені Любові Забашти запроваджено літературний конкурс «Місто моє».

З 28 вересня Ніжин переходить до

З 28 вересня Ніжин переходить до "помаранчевої" зони 12:25

У четвер, 24 вересня Держкомісія з ТЕБ і НС встановила нове епідемічне зонування з 28 вересня, Ніжин та Носівський район перейшли у "помаранчеву" зону, в області не залишилося "червоних" зон.

Щоб навчання довше тривало в звичайному режимі, в Чернігові посилять запобіжні заходи в навчальних закладах

Щоб навчання довше тривало в звичайному режимі, в Чернігові посилять запобіжні заходи в навчальних закладах 12:22

З огляду на те, що з початком осені збільшується інтенсивність обміну інфекціями, до яких тепер додався і небезпечний ковід, у Чернігові посилять застережні заходи у школах і дитячих садочках. Таке розпорядження керівнику управління освіти дав чернігівський міський голова Владислав Атрошенко на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді 24 вересня.