Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 січня, 10:25:33

Громади Чернігівщини почали задумуватися про міжмуніципальне співробітництво

17.08.2018   11:19Агенцiя

І в цьому їм допомагає Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми "U-LEAD" з Європою".

15 серпня у Ічнянській міській раді відбулася консультативна зустріч Людмили Чабак, радника з питань децентралізації Чернігівського ЦРМС, з представниками Ічнянської та Парафіївської об’єднаних територіальних громад.

Тема обговорення була присвячена співробітництву громад.

За словами Людмили Чабак, об'єднані громади Чернігівщини починають серйозно задумуватися над необхідністю міжмуніципального співробітництва. «Це стосується таких сфер діяльності, як позашкільна освіта, вивезення побутових відходів, створення та утримання пожежних команд, центрів надання соціальних послуг тощо», - сказала радник.

Для Ічнянської громади актуальним є співробітництво, пов'язане зі створенням та утриманням пожежних команд, наданням бібліотечних послуг.

«Співробітництво територіальних громад - один з інструментів політики місцевого розвитку, який набуває останнім часом дедалі більшого поширення в багатьох європейських країнах, й у нас зокрема. В Україні вже є позитивні практики міжмуніципального співробітництва, коли дві чи більше громад на договірних засадах домовляються про спільне вирішення питань, які є для них актуальними», - підкреслила Людмила Чабак.

Отже, Ічнянська та Парафіївська громади зробили перший крок в напрямку співробітництва та власного розвитку завдяки синергії та ефективної співпраці.

 
Чернігівський ЦРМС

Останні новини Чернігівщини

Десна - Нефтчі 2:1

Десна - Нефтчі 2:1 10:18

В першому контрольному поєдинку на зборах в Туреччині Десна виборола перемогу з рахунком 2:1.

На кордоні вилучили старовинну книгу

На кордоні вилучили старовинну книгу 10:11

В міжнародному залізничному пункті пропуску «Горностаївка», на виїзд з України оформлявся потяг «Київ - С. Петербург».

Платникам податків Чернігівщини з державної казни відшкодовано понад 1,1 млрд грн ПДВ

Платникам податків Чернігівщини з державної казни відшкодовано понад 1,1 млрд грн ПДВ 10:01

Протягом 2019 року Головним управлінням ДПС у Чернігівській області проведено камеральні перевірки 248 суб’єктів господарювання-юридичних осіб щодо визначення достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ.

Забезпечено реальне виконання судових рішень за позовами прокурора на загальну суму майнових вимог 642 млн грн

Забезпечено реальне виконання судових рішень за позовами прокурора на загальну суму майнових вимог 642 млн грн 09:56

Примусове виконання рішень судів є завершальною стадією судового провадження, у ході якого досягається мета всього процесу реалізації представницьких повноважень прокурора. Відтак, органами прокуратури області забезпечується постійний контроль за виконанням судових рішень, постановлених за позовами відомства.