Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 лютого, 03:36:31

Енергетики готуються працювати в новому форматі

08.08.2018   11:32Агенцiя

В ПАТ «Чернігівобленерго» відбулася чергова нарада директорів комерційних.

В рамках підготовки до роботи у новому (лібералізованому) ринку електроенергії 1 серпня в ПАТ «Чернігівобленерго» відбулася нарада з директорами комерційними та директорами новостворених компаній-постачальників. Участь у нараді взяли представники енергетичних підприємств з різних куточків України: Києва, Сум, Вінниці, Полтави та Луганська. Перш ніж перейти до обговорення питань порядку денного, поцікавилися досвідом роботи в новому форматі ПАТ «Чернігівгаз». Перехід на нову модель взаємовідносин на енергоринку здійснюватиметься за такою ж схемою, як це відбулося на газовому ринку – тоді облгази також були розділені на дві компанії, одна з яких виконує функції постачальника, а друга відповідає за експлуатацію мереж. Перехід на нову модель пройшов без зайвих клопотів для пересічних споживачів. Такий же принцип закладено для переходу на нову модель ринку електричної енергії. Газовики три роки тому почали реорганізаційні зміни, то ж з власного досвіду знають, які труднощі можуть чекати на шляху реформування.

Серед основних питань, що обговорювалися директорами – своєчасне здійснення заходів з відокремлення розподільчої і постачальної компанії шляхом створення відповідних суб’єктів господарювання. Нагадаємо, зі складу ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» виділено підприємство - товариство з обмеженою відповідальністю «ЕНЕРА - ЧЕРНІГІВ», яке відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, отримало ліцензію на право провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії споживачам. Початок постачання електричної енергії ТОВ «ЕНЕРА - ЧЕРНІГІВ» планується на 01 грудня 2018 року. Разом з тим, функції розподілу електричної енергії залишаються за ПАТ «Чернігівобленерго».

Найболючішою проблемою для усіх енергетичних підприємств залишається дебіторська заборгованість за електроенергію та можливості її зменшення. На Чернігівщині особлива увага приділяється розрахункам проблемних промислових споживачів, таких як ПрАТ «КСК «Чексіл», ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів».

Всі учасники наради висловили думку про те, що процес змін має відбуватися в максимально комфортний для споживачів спосіб. Зміна електропостачальника відбуватиметься шляхом укладення нового договору про постачання електроенергії споживачу з іншим постачальником. Новостворені електропостачальники самі повинні будуть надіслати всім споживачам типові бланки-заяви про приєднання до договору на постачання електроенергії. Клієнтоорієнтованість і надалі буде основним з принципів роботи ПАТ «Чернігівобленерго».

Останні новини Чернігівщини

Архієпископа Білоцерківського Євстратія возведено в сан митрополита 21:29

Сьогодні 2 лютого, рішенням Синоду Православної Церкви України, створено нову Білоцерківську єпархію відокремленням від Київської єпархії

У Ніжинській міській раді представили концепцію велосипедної інфраструктури 21:26

31 січня у Ніжинській міській раді представили концепцію велосипедної інфраструктури.

 Справа депутата Халімона: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення на ₴10 мільйонів

Справа депутата Халімона: НАЗК виявило ознаки незаконного збагачення на ₴10 мільйонів 21:21

Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами моніторингу способу життя народного депутата від партії “Слуга народу” Павла Халімона виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення, передбаченого ст. 368-5 Кримінального кодексу, які можуть свідчити про незаконне збагачення на 10 млн грн.

У Чернігівській обласній прокуратурі провели підсумкову нараду за результатами роботи у 2022 році

У Чернігівській обласній прокуратурі провели підсумкову нараду за результатами роботи у 2022 році 21:18

У Чернігівській обласній прокуратурі відбулась підсумкова нарада під головуванням виконувача обов’язків керівника обласної прокуратури Владислава Грюка.

Поліцейські Чернігівщини допомогли обласному Центру крові поповнити запаси компонентів 21:10

Поліцейські долучилися до благородної місії та здали кров для потреб цивільних та військових.