Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 24 жовтня, 15:50:33

Судом ухвалено вирок, яким винну особу за вчинення злочинів проти статевої свободи та недоторканості засуджено до 10 років позбавлення волі

03.08.2018   07:45

Колегія суддів апеляційного суду області у липні поточного року за скаргою прокурора скасувала в частині призначеного покарання вирок Чернігівського районного суду, яким жителя Корюківського району за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 153 КК України (насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене щодо малолітніх) та ч. 2 ст. 156 КК України (розбещення малолітніх) призначено покарання за сукупністю злочинів у виді 7 років позбавлення волі.

Встановлено, що обвинувачений протягом січня-травня 2016 року тричі задовольняв свою статеву пристрасть неприродним способом із малолітньою дівчинкою та схилив малолітніх до вчинення сексуальних дій між собою.
     
Не погоджуючись із ухваленим вироком, прокурором подано апеляційну скаргу про його скасування через невідповідність призначеного покарання ступеню тяжкості вчинених злочинів та особі обвинуваченого внаслідок м’якості.

Під час першого апеляційного розгляду, який відбувся у березні 2017 року, апеляційний суд не погодився з доводами прокурора і залишив вирок без змін. Проявивши принципову позицію прокурором оскаржено рішення апеляційного суду до суду касаційної інстанції.

Задовольняючи касаційну скаргу прокурора, колегія суддів вказала, що доводи прокурора про м’якість призначеного покарання залишилися поза увагою апеляційного суду, а винесене рішення є необґрунтованим.
Під час повторного апеляційного розгляду прокурором доведено, що судом першої інстанції не враховано ряд обставин, які впливають на розмір призначеного покарання.

Залишено поза увагою те, що обвинувачений вчинив тяжкий та особливо тяжкий злочини щодо малолітніх, однак щиро не покаявся, визнавши себе винним частково.

Наголошено і на тому, що судом першої інстанції помилково визнано обставину, що пом’якшує покарання, відшкодування шкоди, адже завдану психічному здоров’ю малолітніх шкоду відшкодувати не можливо.  
   
Апеляційний суд підтвердив правомірність правової позиції обвинувача про необхідність призначення більш суворого покарання, та засудив обвинуваченого до 10 років позбавлення волі.
   
Вирок набрав законної сили.
   

Прес-служба прокуратури області

Останні новини Чернігівщини

З учорашнього дня патрульні заступили на охорону виборчих дільниць

З учорашнього дня патрульні заступили на охорону виборчих дільниць 14:12

Для забезпечення правопорядку у період виборів задіяно 96 поліцейських управління патрульної поліції в Чернігівській області, які здійснюватимуть цілодобову охорону, аж до завершення процесу голосування та підрахунку голосів.

Стрілки годинників потрібно перевести на годину назад

Стрілки годинників потрібно перевести на годину назад 12:37

В ніч з 24 на 25 жовтня о 4 годині ранку стрілки годинників потрібно перевести на годину назад.

Про підсумки роботи промисловості в січні–вересні. ДОВІДКА

Про підсумки роботи промисловості в січні–вересні. ДОВІДКА 12:28

Індекс промислової продукції області за підсумками січня–вересня 2020 р. становив 91,5%.

У Прилуцькій гімназії №1 урочисто відкрили другий корпус

У Прилуцькій гімназії №1 урочисто відкрили другий корпус 12:16

23 жовтня, у Прилуках відкрили новозбудований другий корпус місцевої гімназії. В урочистостях взяли участь перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний, міський голова Прилук Ольга Попенко, народні депутати України, керівники установ та організацій, педагоги, батьки та учні.