У “конверті” – оманливе благополуччя
Виплата заробітної плати “в конвертах”, яка у 90-ті набула неабиякого поширення, спочатку влаштовувала і роботодавців, і їхніх найманих працівників. Ситуація мала змінитися 2000 року, коли замість робочого стажу ввели страховий, тобто пенсію почали нараховувати тільки з того заробітку, з якого сплачено страхові внески. Здавалося б, наймані працівники відразу почнуть вимагати сплати заробленого по-білому.

Однак з’ясувалося, що їхнє становище (проблеми з працевлаштуванням та суцільна залежність від роботодавця) обмежили будь-який маневр. Тож із тіньовою зарплатою продовжили боротьбу лише контролюючі органи, серед яких податкова служба.
Виплата зарплати “в конвертах” та у розмірах, нижчих за мінімальні гарантії, встановлені державою, позбавляє наших громадян належного захисту на випадок непрацездатності та прирікає на мізерну пенсію.
До місцевих бюджетів не надходять необхідні кошти, що безпосередньо відбивається на рівні життя і на розв’язанні безлічі соціальних проблем. Скорочується і фінансування соціальних статей з держбюджету. Все це мають добре усвідомлювати всі роботодавці, підприємці та наймані працівники.
Нині податкова веде наступ не лише на фронті тіньової зарплати, а й щодо ліквідації заборгованості із заробітної плати на підприємствах, установах та організаціях державного та приватного секторів економіки.
З початку цього року завдяки заходам, спрямованим на виведення з “тіні” та легалізацію заробітної плати, підвищили рівень оплати праці 105 роботодавців. Додаткові надходження до бюджету податку на доходи фізичних осіб становлять 100 тис. грн.
Досягти цього вдалося завдяки проведенню індивідуальної роз’яснювальної роботи з працедавцями щодо необхідності збільшення фонду оплати праці. Крім того, на засіданнях комісій заслуховували роботодавців, які нараховують заробітну плату у незначних розмірах (нижчих або на рівні законодавчо встановленої мінімальної). Під пильним контролем дотримання платниками податків податкового законодавства при виплаті зарплати. Відомості про виявлені порушення спрямовуються до органів прокуратури.
Нині ДПС започаткувала нову ініціативу, яка має назву “Пульс Податкової”. Згідно з нею, платник матиме змогу вийти на прямий контакт із керівництвом служби для оперативного вирішення питань, пов’язаних із сплатою податків, а також їх мінімізацією. Номер телефону “Пульсу податкової”: (044) 284-00-07. Працює лінія цілодобово: з 8.30 до 19.30, у неробочий час – інтерактивний відповідач.
Володимир Луценко, заступник начальника ДПІ у м. Чернігові ДПС
Останні новини Чернігівщини
Консультанти громад Чернігівщини з ментального здоров’я в межах Дня спільнодії ознайомилися з провідними надавачами послуг в сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки населення 17:32
В обласній лікарні цього року запрацювало реабілітаційне відділення «RECOVERY». Тут відновлюються поранені військові. Облаштоване – коштом БО «Фонд Віктора Пінчука – Соціальна Ініціатива».
7 медалей здобули юні спортсмени на чемпіонаті України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное 16:48
З 09 до 13 липня в Умані відбувся Командний чемпіонат України серед ДЮСШ та СДЮШОР серед юнаків і дівчат з веслування на байдарках і каное.
За втручання прокуратури у державну власність повернуто захисну споруду 16:22
За втручання органів прокуратури забезпечено виконання рішення суду щодо повернення до державної власності приміщення протирадіаційного укриття.