Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 вересня, 22:20:27

Секрети успіху:громади, де чути голос молоді

10.07.2018   13:14Агенцiя

З вересня 2017 року, громадська організація «МАРТ» розпочала реалізацію проекту «Громада, де чути голос молоді», який був впроваджений для сприяння молоді Чернігівщини у створенні умов задля активної участі у житті громади, самореалізації, забезпеченні рівними можливостями, реалізації інтересів та потреб, прав та свобод, створенні молодіжного простору в громаді.

І вже 9 липня цього року було презентовано успішні результати цього проекту під час конференції«Участь молоді – запорука розвитку громади».
Учасниками проекту, новими лідерами та агентами змін у себе на місцях стали п’ять команд зп’яти об’єднаних територіальних громад (ОТГ)Чернігівської області:Кіптівської, Корюківської, Лосинівської, Сосницької та Коропської.

І щонайважливіше, команди мали змішаний склад, і окрім громадських активістів з числа представників місцевої молоді, участь у проекті взяли безпосередньо представники органів місцевої влади, місцевого самоврядування та представники інституцій, що працюють в інтересах молоді.

В ході проекту команди пройшли спільне навчання, організовували в своїх ОТГ просвітницькі заходи для представлення цілей та завдань проекту, знайомили мешканців громад з роботою молодіжних рад, інструментами участі та впливу на місцеві політики, налагодження діалогу і співпраці з іншими населеними пунктами, організовували заходи для активізації молоді.

Та найбільшим здобутком проекту стали розроблені командами положення щодо роботи молодіжних рад в своїх ОТГ, більша частина яких вже затверджена на місцевому рівні і впроваджується в діяльність.
Більше про результати проекту, дослідження щодо молодіжної політики та участі молоді в регіоні, а також історії успіху учасників проекту, за словами організаторів, можна буде знайти у публічному звіті у вигляді посібника, який вже невдовзі буде оприлюднено.

Конференція не була присвячена лише підсумкам проекту. Так під час заходу відбувалися обговорення та панельні дискусіїщодо перспектив та розвитку молодіжної політикив цілому та в регіоні.

До заходу долучилися Заступник Міністра молоді і спорту України, Олександр Ярема, представники Програми розвитку ООН в Україні, Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації, Управління у справах сім'ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради, КП «Обласний молодіжний центр» Чернігівської обласної ради, Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування та громадської спілки«Освітній дім прав людини в Чернігові».

Проект «Громада, де чути голос молоді» добіг кінця, проте процес активізації участі молоді в житті громади і прийнятті рішень  тільки набирає обертів. І результати цього процесу,  подібні проекти й ініціативи –це нові кроки у напрямку демократичного майбутнього країни. Сподіваємось, що і наш проект стане своєрідною інструкцією та позитивним прикладом для інших громад Чернігівщини й України.

Останні новини Чернігівщини

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж

Рятувальники за минулу добу ліквідували 11 пожеж 16:40

Упродовж минулої доби вогнеборці Чернігівщини ліквідували 11 пожеж, 5 з них виникли у житловому секторі громадян, 6 у природних екосистемах.

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму

Держпродспоживслужба попереджає: сире молоко може бути шкідливим для людського організму 16:27

Молоко - це найперша їжа, яку починає вживати людина у своєму житті. Воно зустрічається скрізь: у соусах, цукерках, печиві, морозиві, ковбасах. Це такий продукт, який має на своїй кухні кожна господиня у будь-якому куточку земної кулі. Втім іноді коров’яче молоко може стати дуже небезпечним.

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19

У Чернігівській області виявлено 114 нових випадків COVID-19 16:20

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 24 вересня в області зафіксовано 114 нових випадків COVID-19.

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА

Дошкілля Чернігівщини. ДОВІДКА 14:49

Дошкільна освіта Чернігівщини – це 223 дитячі садочки, 146 ясел-садків та63 інші заклади майже на 27 тис. місць,в яких на кінець 2019 року виховувалися 29 тис. маленьких мешканців області (дівчаток на 5% менше, ніж хлопчиків). Ще 485 дітей охоплено соціально-педагогічним патронатом.

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові

Підсумки цьогорічного купального сезону в Чернігові 14:44

Офіційний купальний сезон цього року в Чернігові розпочався, відповідно до розпорядження міського голови від 25.05.20 №71-р «Про підготовку та відкриття купального сезону 2020 року», з 15 червня і тривав до 15 вересня.