Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 липня, 17:48:16

Як писати про децентралізацію - для медіа та громадськості

05.07.2018   10:43Агенцiя

У липні стартував проект громадської організації «Асоціація регіональних засобів масової інформації» під назвою «Децентралізація у медіа: доступно, достовірно, актуально».

Мета даної конкурсної пропозиції – сприяти висвітленню діяльності органів влади в об’єднаних територіальних громадах, а також формуванню фахового та неупередженого підходу до висвітлення проблем децентралізації у місцевих медіа.

Проект передбачає аналітичну частину – контент-аналіз місцевих ЗМІ щодо тематики децентралізації, а також моніторинг забезпечення інформаційних потреб жителів ОТГ – у формі анкетування.

Навчальна частина включатиме тренінги «Медіа про децентралізацію» (для медійників) та «Децентралізація очима жителів ОТГ» (для представників громадських організацій з ОТГ).

– Актуальність проекту – зробити суспільно-політичні процеси у новостворених громадах публічними, а також спонукати журналістів місцевих ЗМІ приділяти увагу процесам, які відбуваються в ОТГ. З іншого боку, стимулювати місцевих представників громадськості або просто ініціативних громадян долучатись до інформаційних процесів у громадах. Це може бути будь-яка форма – дописування у місцеві ЗМІ, створення тематичних блогів, сторінок у соціальних медіа, – каже Олександр Назаренко, голова ГО «АРЗМІ».

Окрім того, для відпрацювання практичних знань, навичок та вмінь, отриманих під час тренінгів, заплановане проведення прес-турів до об’єднаних громад Чернігівщини.

Проект реалізується на виконання Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада» за фінансової підтримки з обласного бюджету.

Довідково. Як відомо, вже 3 роки в Чернігівській області активно реалізується реформа децентралізації влади. Наразі створені та функціонують 37 сільських та селищних об’єднаних територіальних громад. У громадах створені органи влади, вони розпочали реалізацію проектів, перейшли на прямі міжбюджетні відносини з Міністерством фінансів України. Ще 4 ОТГ отримали позитивний висновок від Чернігівської облдержадміністрації та очікують призначення перших виборів.

 
Громадська організація «Асоціація регіональних ЗМІ»

Останні новини Чернігівщини

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи”

Духовий оркестр філармонійного центру - у “XVIII Європараді духових оркестрів у Центрі Європи” 14:09

Вірус COVID-19 вніс суттєві корективи у повсякденний спосіб життя як окремих людей, так і цілих колективів. Не став виключенням і Духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру (художній керівник та головний диригент - заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук).

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +1 випадок захворювання на COVID-19 13:45

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину, 13 липня, у Чернігівській області один новий випадок інфікування COVID-19.

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ

До чернігівських шкіл прибули нові меблі для першачків, передбачені стандартами НУШ 12:31

97 навчальних аудиторій для учнів та учениць перших класів обладнують у Чернігові цього року згідно зі стандартами Нової української школи (НУШ).

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою

Експерти Чернігівщини з початку року прийняли до опрацювання понад 9 тис. документацій із землеустрою 12:25

З початку 2020 року фахівці Держгеокадастру Чернігівської області прийняли до опрацювання за принципом екстериторіальності 9 036 проектів землеустрою з інших областей.

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада

Ніжин: відбулась щотижнева оперативна нарада 12:22

13 липня відбулась щотижнева оперативна нарада під головуванням міського голови Анатолія Лінника.