Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 18 січня, 22:37:30

Як писати про децентралізацію - для медіа та громадськості

05.07.2018   10:43Агенцiя

У липні стартував проект громадської організації «Асоціація регіональних засобів масової інформації» під назвою «Децентралізація у медіа: доступно, достовірно, актуально».

Мета даної конкурсної пропозиції – сприяти висвітленню діяльності органів влади в об’єднаних територіальних громадах, а також формуванню фахового та неупередженого підходу до висвітлення проблем децентралізації у місцевих медіа.

Проект передбачає аналітичну частину – контент-аналіз місцевих ЗМІ щодо тематики децентралізації, а також моніторинг забезпечення інформаційних потреб жителів ОТГ – у формі анкетування.

Навчальна частина включатиме тренінги «Медіа про децентралізацію» (для медійників) та «Децентралізація очима жителів ОТГ» (для представників громадських організацій з ОТГ).

– Актуальність проекту – зробити суспільно-політичні процеси у новостворених громадах публічними, а також спонукати журналістів місцевих ЗМІ приділяти увагу процесам, які відбуваються в ОТГ. З іншого боку, стимулювати місцевих представників громадськості або просто ініціативних громадян долучатись до інформаційних процесів у громадах. Це може бути будь-яка форма – дописування у місцеві ЗМІ, створення тематичних блогів, сторінок у соціальних медіа, – каже Олександр Назаренко, голова ГО «АРЗМІ».

Окрім того, для відпрацювання практичних знань, навичок та вмінь, отриманих під час тренінгів, заплановане проведення прес-турів до об’єднаних громад Чернігівщини.

Проект реалізується на виконання Програми сприяння розвитку інститутів громадянського суспільства на 2016-2020 роки «Чернігівська громада» за фінансової підтримки з обласного бюджету.

Довідково. Як відомо, вже 3 роки в Чернігівській області активно реалізується реформа децентралізації влади. Наразі створені та функціонують 37 сільських та селищних об’єднаних територіальних громад. У громадах створені органи влади, вони розпочали реалізацію проектів, перейшли на прямі міжбюджетні відносини з Міністерством фінансів України. Ще 4 ОТГ отримали позитивний висновок від Чернігівської облдержадміністрації та очікують призначення перших виборів.

 
Громадська організація «Асоціація регіональних ЗМІ»

Останні новини Чернігівщини

Добрянська громада провела свою першу сесію

Добрянська громада провела свою першу сесію 16:46

Експерти Чернігівського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» (ULEAD Чернігівський регіональний офіс) вже не перший рік надають методичну та експертну підтримку об’єднаних територіальним громадам Чернігівщини.

Робити добрі справи ніколи не запізно

Робити добрі справи ніколи не запізно 14:51

Напередодні Нового року та Різдва Христового артисти Військово-музичного центру Сухопутних військ Збройних Сил України провели для малечі у Києві, Чернігові та селищах Десна і Гончарівське близько п’ятнадцяти чудових театралізованих новорічних ранків та вистав.

У зв'язку з поривом водопроводу перекрито водопостачання

У зв'язку з поривом водопроводу перекрито водопостачання 14:42

Підвезення питної води буде забезпечене.

До 2 років 6 місяців засуджено чоловіка за незаконне вирощування рослин коноплі

До 2 років 6 місяців засуджено чоловіка за незаконне вирощування рослин коноплі 14:25

Вироком Бахмацького районного суду Чернігівської області громадянина С. визнано винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 309 (незаконне зберігання наркотичних засобів), ч. 1 ст. 310 (незаконне вирощування рослин коноплі) КК України.

На Суспільному вийде нова програма

На Суспільному вийде нова програма "Артефакти" 14:21

19 січня стартує програма «Артефакти» про історію Чернігівщини в ефірі всіх регіональних телеканалів Суспільного. Вона стала одним із проєктів, які відібрали на пітчингу Суспільного й підготували з командою продюсерів минулої осені. Створювали програму за сприяння UA: ЧЕРНІГІВ.